PolskaSznuk, Żyzny, Susałko odejdą z Polskiego Radia

Sznuk, Żyzny, Susałko odejdą z Polskiego Radia

264 pracowników, w tym 76 dziennikarzy, odejdzie z Polskiego Radia w ramach zwolnień grupowych. Zarząd spółki spotkał się ze związkami i poinformował o ostatecznej liczbie osób podlegających zwolnieniom. Z Polskim Radiem pożegnają się m.in. Tadeusz Sznuk, Aleksander Żyzny, Renata Susałko.

238 osób odchodzi za porozumieniem stron - poinformował rzecznik radia Tadeusz Fredro-Boniecki.

Początkowo zarząd Polskiego Radia chciał zwolnić 445 osób, jednak po negocjacjach ze związkowcami, w porozumieniu zawartym 23 lutego liczba ta stopniała do 295.

Lista osób, które będą musiały odejść z radia, zmniejszyła się jeszcze do 264 po rozpatrzeniu przez zarząd indywidualnych odwołań i wniosków organizacji związkowych odnoszących się do konkretnych osób.

Zgodnie z porozumieniem zawartym ze związkowcami pierwsze wypowiedzenia mogą być wręczane od 1 kwietnia, jednak jak zapowiada Polskie Radio zwolnienia rozpoczną się po świętach wielkanocnych.

Z Polskiego Radia za porozumieniem stron odejdą m.in.: Tadeusz Sznuk, Krzysztof Grzesiowski, Renata Susałko, Aleksander Żyzny, Bogumił Husejnow, Marek Lasota. Bez porozumienia stron zwolnieni zostaną: Małgorzata Słomkowska, Juliusz Głuski, Mariusz Borkowski.

Odejście "za porozumieniem stron" oznacza, że pracownik uzgadnia z pracodawcą termin i warunki rozwiązania umowy.

Kierownictwo radia przy zwalnianiu pracowników miało uwzględniać sytuację rodzinną i materialną zwalnianego, a w szczególności, czy nie jest on jedynym żywicielem rodziny lub też osobą samotnie wychowującą dziecko. W pierwszej kolejności zwalniane miały być osoby, które nabyły prawa do świadczeń emerytalnych, dalej ci, których stanowisko pracy ulega likwidacji, osoby odchodzące za porozumieniem stron. W ostateczności zwolnienie można było uzasadnić restrukturyzacją.

Zwolnienia grupowe są częścią szerszej restrukturyzacji w Polskim Radiu. Oprócz zwolnień restrukturyzacja przewiduje likwidację zespołów producenckich i powrót dziennikarzy do poszczególnych anten, a także utworzenie dwóch pionów: programowego i korporacyjnego.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)