Trwa ładowanie...

Szkolenie ABW na indonezyjskiej wyspie Bali. Nieoficjalnie: jest dymisja

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w środku drugiej fali koronawirusa polecieli na szkolenie na indonezyjską wyspę Bali. Na wylot mieli załapać się "sami dobrzy znajomi". Po nagłośnieniu sprawy szefowa Centrum Prewencji Terrorystycznej miała zostać zdymisjonowana.

Share
Szkolenie ABW na Bali w środku pandemii. Dymisja Anny Kańciak-Kulińskiej
Szkolenie ABW na Bali w środku pandemii. Dymisja Anny Kańciak-KulińskiejŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d29kds2

Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego udało się na szkolenie na Bali. Działo się to w środku drugiej fali koronawirusa. Sprawa wyszła na jaw pod koniec grudnia 2020 r. Według oficjalnej wersji wylot był spowodowany chęcią podniesienia kompetencji przez służby.

ABW na Bali w środku pandemii. Posłanka reaguje

- Polecieli sami dobrzy znajomi - mówił z kolei jeden z pracowników ABW. Szkolenie niemal w całości zostało sfinansowane ze środków UE. To nie był pierwszy wyjazd w egzotyczne miejsce. Sprawą zainteresowała się posłanka PSL Bożena Żelazowska. Wysłała pismo do premiera, ale nie doczekała się odpowiedzi.

d29kds2

Po nagłośnieniu sprawy dyrektor CPT ABW Anna Kańciak-Kulińska miała zostać zdymisjonowana - podaje nieoficjalnie serwis TVN24. Portal, jak donosi, potwierdził informację w dwóch źródłach. O sprawę zostało zapytane biuro prasowe Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ale mimo dwukrotnej prośby dziennikarze nie doczekali się odpowiedzi.

Dymisje za szkolenie na egzotycznej wyspie?

Milczał również rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według informacji TVN24 wkrótce mogą "polecieć kolejne głowy". Niebawem ze stanowiskiem może się również pożegnać wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bernard Bogusławski, który także brał udział w szkoleniu na Bali.

Jarosław Kaczyński na eurodeputowanego? Leszek Miller zabrał głos

Źródło: TVN24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29kds2

Podziel się opinią

Share
d29kds2
d29kds2
Więcej tematów