Szkoła nie ma pieniędzy na ogrzewanie. Rodzice wzięli sprawy w swoje ręce

Wysokie ceny energii za węgiel uderzają nie tylko w prywatne gospodarstwa domowe, ale też w szkoły. Niepublicznej placówce z Choszczewa w województwie warmińsko-mazurskim zabrakło na ten cel 50 tys. złotych. Rodzice zorganizowali więc zbiórkę. Pierwsze efekty przerosły oczekiwania.

Szkoła nie ma pieniędzy na ogrzewanie. Rodzice wzięli sprawy w swoje ręce
Szkoła nie ma pieniędzy na ogrzewanie. Rodzice wzięli sprawy w swoje ręce
Źródło zdjęć: © East News | Lukasz Gdak
Maciej Zubel

29.11.2022 09:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielę w miejscowości odbył się festyn "Przez żołądek do... pieca". Jednego dnia udało się zebrać 7,5 tys. złotych. To więcej niż spodziewały się władze placówki. A to jeszcze nie wszystko.

- Rodzice zapowiadają, że na tym nie skończą. Już szykują internetowe aukcje i rzeczy na kiermasz przedświąteczny w Mrągowie - powiedziała dyrektor szkoły Edyta Cupiał. Dodała, że bardzo pozytywny oddźwięk akcji umocnił rodziców w przekonaniu, by dalej działać na rzecz lokalnej społeczności.

Szkoła w Choszczewie jest niepubliczna od 2012 roku. Po tym, gdy lokalny samorząd chciał ją zamknąć, szkołę przejęło stowarzyszenie "Edukator" z Łomży. Teraz uczy się w niej ponad 60 uczniów z kilku wsi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: obniżki cen paliw na stacjach. "To ostatnie tygodnie taniego tankowania"

Rodzice są bardzo zadowoleni z poziomu placówki i działań na rzecz całej społeczności podejmowanych przez szkołę. Dlatego, jak wyjaśniła przedstawicielka rady rodziców Monika Świniarska, nie chcą, by z powodu braku opału szkoła była zamknięta, a dzieci uczuły się zdalnie.

Szkoła nie ma na opał. MEN odpowiada

Prezes stowarzyszenia "Edukator" Barbara Kuczałek powiedziała, że szkoła nie ma pieniędzy na opał, bo w ostatnim czasie pieniądze wydatkowano m.in. na niezbędne remonty.

Resort edukacji zapewnił, że "dostrzega skutki rosnących cen energii".

Przeczytaj też:

Źródło: PAP

Źródło artykułu:WP Wiadomości
woj. warmińsko-mazurskieszkołaogrzewanie
Komentarze (47)