Trwa ładowanie...
d39x3cf

Szimon Peres z wizytą w USA

Szimon Peres (PAP)
Czterodniową wizytę w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna w poniedziałek szef izraelskiej dyplomacji Szimon Peres. W Waszyngtonie Peres spotka się z sekretarzem generalnym ONZ Kofi Annanem. W środę ma rozmawiać z amerykańskim sekretarzem stanu Colinem Powellem, a dzień później z prezydentem George Bushem.

Share
d39x3cf

W trakcie niedzielnych rozmów w Egipcie i Jordanii Peres poinformował, że Izrael prowadzi negocjacje z Autonomią Palestyńską w sprawie zawieszenia broni. Szef izraelskiej dyplomacji zapowiedział zniesienie od poniedziałku wielu restrykcji, nałożonych przez Izrael na Palestyńczyków. Według nieoficjalnych informacji, izraelski minister przewiduje m.in. otwarcie palestyńskiego lotniska w Gazie oraz zwiększenie liczby przepustek, wydawanych Palestyńczykom pracującym w Izraelu.

Mimo informacji o zawieszeniu broni, w Palestynie nadal trwają walki i zamachy terrorystyczne. W niedzielę, z powodu wybuchu bomby koło Nablusu na Zachodnim Brzegu Jordanu, zginął Palestyńczyk. Był to prawdopodobnie zamachowiec - samobójca, który chciał wysadzić w powietrze autobus, wiozący do szkoły dzieci żydowskich osadników.

W Netanji na izraelskim wybrzeżu policyjny robot zdetonował kolejną bombę. Izraelskie czołgi ostrzelały w Strefie Gazy obozy palestyńskich uchodźcow i posterunek sił bezpieczeństwa Autonomii. Ranny został 11-letni chłopiec. Izraelczycy twierdzą, że bombardowanie było odpowiedzią na palestyński ostrzał. (jask)

d39x3cf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39x3cf
d39x3cf
Więcej tematów