Trwa ładowanie...
d23shay
TVP

Sześć osób rażonych piorunem w miejscowości Więcławice Dworskie

Sześć osób zostało rażonych piorunem podczas prac polowych w Więcławicach Dworskich koło Krakowa. Piorun uderzył w pracujący na polu kombajn, raniąc stojące obok osoby. Wśród poszkodowanych jest troje dzieci. Na miejsce przyleciał śmigłowiec ratunkowy. Niestety, operatora kombajnu nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł po reanimacji.
Share
Sześć osób rażonych piorunem w miejscowości Więcławice Dworskie
Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d23shay

W Krakowie na osiedlu Dywizjonu 303 w czasie prac budowlanych porażony piorunem został pracownik dźwigu. Trafił do szpitala.

Burze przechodzą teraz w rejonie Miechowa, Proszowic i Krakowa. Dotychczas straż pożarna była wzywana blisko 50 razy do połamanych drzew i uszkodzonych dachów. Także tarnowscy strażacy usuwają skutki burzy. W sumie działają w 20 miejscach, głównie usuwając połamane drzewa i konary. Najwięcej interwencji mają w okolicach Wojnicza - gminy, która zaledwie dwa tygodnie temu mocno ucierpiała podczas nawałnicy. Tym razem wiatr zerwał część dachu w Łoponiu - właśnie niedaleko Wojnicza - oraz dachówki w Przybysławicach koło Żabna.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych doszło też do kilku kolizji. Utrudnienia są na autostradzie A4 w Jodłówce a także na ulicy Nowohuckiej w Krakowie. W obu miejscach tworzą się korki.

d23shay

A na odcinku A4 Dębica - Tarnów samochód osobowy wypadł z pasa ruchu i uderzył w bariery. Zablokowany został lewy pas jezdni w kierunku Tarnowa. Przewidywany czas trwania utrudnienia to około 1,5 godz.

Wskutek opadów w miejscowości Posądza na trasie 776 Kraków - Proszowice powstało ogromne rozlewisko, które uniemożliwia przejazd samochodów. Sugerujemy objazdy innymi trasami - napisał na Facebooku nasz słuchacz Andrzej Raś.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d23shay

Podziel się opinią

Share
d23shay
d23shay
Więcej tematów