Trwa ładowanie...
d3r8inz

Szefowa MEN zmienia zdanie. Wycofuje Nasz Elementarz

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zdecydowała, że Nasz Elementarz, którego opracowania i wydrukowanie kosztowały ponad sześćdziesiąt milionów złotych, zostanie wycofany - podaje rmf24.pl. Jeszcze w maju zapewniała, że nie wyrzuci podręcznika do kosza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szefowa MEN zmienia zdanie. Wycofuje Nasz Elementarz
(Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3r8inz

Jak dowiedział się w ministerstwie reporter RMF FM, Nasz Elementarz zostanie zastąpiony innymi dostępnymi na rynku podręcznikami dotowanymi przez MEN.

Najpierw, już we wrześniu, zniknie Nasz Elementarz przeznaczony dla klas pierwszych. Wycofywanie pozostałych będzie przebiegało stopniowo.

Zdaniem Zalewskiej, jednoczesne korzystanie z darmowego podręcznika przygotowanego przez poprzedni rząd i książek opracowanych przez wydawców to niepotrzebny chaos i dodatkowe obciążenie dla resortu. Przy projekcie pracowało bowiem ponad trzydzieści osób. Opracowania i wydrukowanie kosztowały natomiast ponad sześćdziesiąt milionów.

Przypomnijmy, że jeszcze w maju Zalewska mówiła, że darmowy podręcznik będzie jedną z trzech książek do dyspozycji nauczycieli nauczania początkowego. - W sposób oczywisty nie można powiedzieć, że oto wyrzucamy podręcznik do kosza. Nikt, kto gospodaruje publicznymi pieniędzmi, nie może zrobić takich rzeczy – podkreślała wówczas Zalewska.

d3r8inz

Podziel się opinią

Share
d3r8inz
d3r8inz
Więcej tematów