Trwa ładowanie...

Szefowa MEN zmienia zdanie. Wycofuje Nasz Elementarz

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zdecydowała, że Nasz Elementarz, którego opracowania i wydrukowanie kosztowały ponad sześćdziesiąt milionów złotych, zostanie wycofany - podaje rmf24.pl. Jeszcze w maju zapewniała, że nie wyrzuci podręcznika do kosza.

Share
Szefowa MEN zmienia zdanie. Wycofuje Nasz Elementarz
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d271o63

Jak dowiedział się w ministerstwie reporter RMF FM, Nasz Elementarz zostanie zastąpiony innymi dostępnymi na rynku podręcznikami dotowanymi przez MEN.

Najpierw, już we wrześniu, zniknie Nasz Elementarz przeznaczony dla klas pierwszych. Wycofywanie pozostałych będzie przebiegało stopniowo.

d271o63

Zdaniem Zalewskiej, jednoczesne korzystanie z darmowego podręcznika przygotowanego przez poprzedni rząd i książek opracowanych przez wydawców to niepotrzebny chaos i dodatkowe obciążenie dla resortu. Przy projekcie pracowało bowiem ponad trzydzieści osób. Opracowania i wydrukowanie kosztowały natomiast ponad sześćdziesiąt milionów.

Przypomnijmy, że jeszcze w maju Zalewska mówiła, że darmowy podręcznik będzie jedną z trzech książek do dyspozycji nauczycieli nauczania początkowego. - W sposób oczywisty nie można powiedzieć, że oto wyrzucamy podręcznik do kosza. Nikt, kto gospodaruje publicznymi pieniędzmi, nie może zrobić takich rzeczy – podkreślała wówczas Zalewska.

d271o63

Podziel się opinią

Share
d271o63
d271o63
Więcej tematów