Trwa ładowanie...

Szefowa Biełsatu alarmuje: zatrzymano dwóch pracowników TVP

Dwóch pracowników TVP zostało zatrzymanych w Mińsku - informuje WP dyrektorka telewizji Bielsat Agnieszka Romaszewska-Guzy. Obaj są Białorusinami.

Szefowa Biełsatu alarmuje: zatrzymano dwóch pracowników TVPŹródło: PAP/EPA, fot: TATYANA ZENKOVICH
d3ejueu

Zatrzymani to Aleksandr Zaleuski i Alaksiej Minczonak. - Milicja drogowa ich zatrzymała, gdy po prostu jechali samochodem. Zaprowadzili ich na swoją komendę. Tam są przetrzymywani. Może ich wypuszczą - mówi w rozmowie z WP.

Jak podkreśla obie te osoby są zatrudnione w Telewizji Polskiej. - Minczonek nie jest dziennikarzem, ale zajmuje się organizowaniem naszej pracy. Milicjanci nie chcieli wpuścić do nich adwokata i nie chcieli powiedzieć, co dzieje się z zatrzymanymi - podkreśla Romaszewska-Guzy.

- W Mińsku ludzie gromadzą się w różnych miejscach. Pod aresztem usiłują przekazywać paczki. Cały czas jest tam atmosfera niepokoju - opisuje szefowa Biełsatu.

d3ejueu

Agnieszka Romaszewska-Guzy już poinformowała prezesa TVP Jacka Kurskiego o zatrzymaniu pracowników telewizji. Jeśli nie zostaną zwolnienie przez białoruską milicję, to szykuje się interwencja TVP.

W stolicy Białorusi wciąż dochodzi do kolejnych zatrzymań uczestników spontanicznego protestu solidarności z osobami zatrzymanymi dzień wcześniej podczas akcji z okazji Dnia Wolności. Po sobotnich masowych zatrzymaniach (do 900 osób), w niedzielę odbyła się akcja solidarności z poszkodowanymi osobami. Według relacji świadków, około południa na Placu Październikowym w centrum Mińska zebrało się kilkadziesiąt osób. Milicja rozpoczeła nowe zatrzymania. Według Radia Swaboda zatrzymano co najmniej 40 osób.

d3ejueu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ejueu
Więcej tematów