Trwa ładowanie...
d44hn5r

Szef ukraińskiego MSZ Paweł Klimkin zapowiada w "Bildzie" odbicie wschodniej Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Paweł Klimkin zapowiedział we wtorkowym wydaniu dziennika "Bild" odbicie z rąk separatystów rejonów Doniecka i Ługańska we wschodniej Ukrainie. Zaapelował do Zachodu o zaostrzenie sankcji wobec Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef ukraińskiego MSZ Paweł Klimkin zapowiada w "Bildzie" odbicie wschodniej Ukrainy
(PAP/EPA, Fot: Andrej Cukic)
d44hn5r

Klimkin powiedział "Bildowi", że Kijów włączy ponownie wschodnią Ukrainę do swojego obszaru władzy. - Rzeczywiście niektóre części Ukrainy wschodniej kontrolowane są przez prorosyjskich terrorystów i rosyjskie oddziały. To są jednak ukraińskie terytoria i odbierzemy je - powiedział szef ukraińskiej dyplomacji.

O wypowiedzi Klimkina dla wtorkowego "Bilda" poinformowała agencja dpa.

Ukraiński minister wezwał Zachód do zaostrzenia sankcji wobec Rosji. - Jeżeli świat zachodni chce, aby Rosja przywiązywała wagę do jego stanowiska i aby przestrzegała powszechnie obowiązujących międzynarodowych zasad, to logicznym krokiem byłoby zwiększenie presji na Kreml za pomocą wszystkich dostępnych środków - powiedział Klimkin.

d44hn5r

Jego zdaniem wybory przeprowadzone w Donbasie "zachwiały" procesem pokojowym uzgodnionym w Mińsku. - Nie wiem, czy można mówić o całkowitym fiasku. Uznanie "wyborów" przez Rosję utrudnia jednak znacznie dalszą realizację ustaleń z Mińska - powiedział Klimkin.

Zobacz również wideo: rosyjscy eksperci krytykują plany NATO

d44hn5r

Podziel się opinią

Share
d44hn5r
d44hn5r
Więcej tematów