Trwa ładowanie...
01-06-2016 15:20

Szef PE: słuszne działania KE w sprawie Polski

• Rządy prawa to fundamentalna zasada UE - napisał szef PE

• Każda osoba, każda instytucja i każde państwo członkowskie ma obowiązek jej bronić - dodał

• Martin Schulz na Twitterze pozytywnie ocenia decyzję KE w sprawie Polski

Share
Szef PE: słuszne działania KE w sprawie PolskiŹródło: AFP, fot: Patrick Hertzog
d1wq39h

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz ocenił, że Komisja Europejska postąpiła słusznie, wysyłając do polskich władz opinię w sprawie praworządności. "Rządy prawa to fundamentalna zasada UE" - skomentował Schulz na Twitterze.

"Komisja Europejska jest strażnikiem traktatów. Dziś podjęła słuszne działania, szczególnie nalegając na poszanowanie opinii Komisji Weneckiej, co obiecywała premier Beata Szydło w Parlamencie Europejskim" - napisał Schulz, nawiązując do styczniowego wystąpienia Szydło w europarlamencie w Strasburgu w czasie debaty o praworządności w Polsce.

"Rządy prawa to fundamentalna zasada UE. Każda osoba, każda instytucja i każde państwo członkowskie ma obowiązek jej bronić" - dodał.

W środę KE postanowiła wysłać do polskich władz opinię ws. praworządności w Polsce, która podsumowuje prowadzony od stycznia dialog z Warszawą na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wskazane przez KE problemy dotyczą sporu o skład Trybunału Konstytucyjnego, publikacji jego wyroków i ich poszanowania oraz ustawy reformującej Trybunał Konstytucyjny z grudnia 2015 roku.

d1wq39h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wq39h
Więcej tematów