Trwa ładowanie...
d1n7gjk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef MSZ Wielkiej Brytanii oskarża Władimira Putina, że na Ukrainie działa jak "tyran"

Szef brytyjskiego MSZ Philip Hammond oskarżył w niedzielę prezydenta Rosji Władimira Putina, że na Ukrainie działa jak "tyran". Zastrzegł, że ukraińskie siły nie pokonają rosyjskiej armii w walce, dlatego tylko rozwiązanie polityczne może zakończyć rozlew krwi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Wielkiej Brytanii oskarża Władimira Putina, że na Ukrainie działa jak "tyran"
(PAP/EPA, Fot: ALEXEY NIKOLSKY/RIA NOVOSTI)
d1n7gjk

- Ukraińcy nie mogą pokonać armii rosyjskiej, to nie jest praktyczna propozycja. Musi zostać osiągnięte rozwiązanie polityczne - powiedział brytyjski minister spraw zagranicznych telewizji Sky News.

- W XXI wieku ten człowiek (Władimir Putin) wysłał swoje wojska przez granicę i zajął terytorium innego kraju, zachowując się jak jakiś tyran z XX wieku - ocenił Hammond.

Dzień wcześniej szef brytyjskiej dyplomacji, wypowiadając się w Monachium przy okazji dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa, powiedział, że żadne porozumienie pokojowe między rządem w Kijowie a prorosyjskimi separatystami nie może uznawać zdobyczy terytorialnych dokonanych przez nich od czasu ustaleń z Mińska z września 2014 roku.

d1n7gjk

Podkreślił, że jakiekolwiek porozumienie, które może wyniknąć z najnowszej niemiecko-francuskiej inicjatywy, będzie musiało uwzględnić zmiany w sytuacji na wschodzie Ukrainy od zawieszenia broni uzgodnionego w Mińsku. - Nie rozumiem przez to zaakceptowania zdobyczy militarnych (separatystów) jako nieodwołalnej sytuacji - zastrzegł.

Według agencji Reutera postępy separatystów, głównie poczynione w okolicy miasta Debalcewe, na północny wschód od Doniecka, nadały impet inicjatywie dyplomatycznej kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande'a, którzy w czwartek i piątek odwiedzili kolejno Kijów i Moskwę.

d1n7gjk

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1n7gjk

d1n7gjk
Więcej tematów