WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
mswia
10-12-2007 (12:20)

Szef MSWiA odwoła komendanta głównego Straży Granicznej

Minister spraw wewnętrznych i administracji zamierza odwołać ze stanowiska komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. Mirosława Kuśmierczaka - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Na jego miejsce ma zostać powołany płk Jacek Bajger, dotychczasowy zastępca komendanta głównego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Mirosław Kuśmierczak ma 47 lat. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (magister prawa i magister prawa kanonicznego) i Wyższego Kursu Obronnego w Akademii Obrony Narodowej. Komendantem głównym SG został 3 listopada 2005 r. W Straży Granicznej służył od 1993 r. m.in. na stanowiskach dyrektora Inspektoratu Służby Granicznej, Zarządu Ochrony Granicy Państwowej i Biura Spraw Wewnętrznych. W latach 2002-2005 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli. Odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi.

Decyzją o odwołaniu szefa SG zaskoczeni są sami funkcjonariusze SG. Ostatnio w gazecie "Polska" pojawiły się informacje o zakupie dla Straży Granicznej nieprzystosowanych do górskich warunków fiatów pand.

Jacek Bajger, dotychczasowy wicekomendant SG, ma 40 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1995 roku ukończył aplikację prokuratorską, a od 1992 r. rozpoczął pracę w prokuraturze warszawskiej. Później służył w Urzędzie Ochrony Państwa.

WP

W Straży Granicznej pracuje od 1996 r. na różnych stanowiskach. Był m.in. dyrektorem Biura Ochrony Informacji Niejawnych. Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Polub WP Wiadomości
WP
WP