ycipk-2p1r6w

Szef koła łowieckiego został dyrektorem Magurskiego Parku Narodowego. Robił sobie zdjęcia z upolowanym głuszcem

Ministerstwo Środowiska mianowało Norberta Kiecia dyrektorem Magurskiego Parku Narodowego, który leży na pograniczu Małopolski i Podkarpacia. Nowy zarządca jest szefem Koła Łowieckiego z Wojnicza. Ekolodzy protestują przeciwko tej decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce głuszec jest zagrożony wyginięciem
W Polsce głuszec jest zagrożony wyginięciem (Agencja Gazeta, Fot: Beata Ziemowska)
ycipk-2p1r6w

Na szefa Magurskiego Parku Narodowego powołany został w czwartek Norbert Kieć - poinformowało Ministerstwo Środowiska. Poprzedni dyrektor Marian Stój przeszedł na emeryturę z końcem maja tego roku.

Ta nominacja nie spotkała się z uznaniem ekologów. Nie podoba im się, że nowy dyrektor jest zapalonym myśliwym i szefem koła łowieckiego w Wojniczu (Małopolska). Kieć robił sobie zdjęcia z upolowanym głuszcem. To rzadki ptak z rodziny kurowatych, który jest pod ochroną, bo grozi mu wyginięcie.

"Stało się! Magurskim Parkiem Narodowym będzie zarządzać myśliwy. To kwintesencja ochrony przyrody według PiS, który dba o mocną reprezentację w służbach ochrony przyrody, aby były jak najliczniej łowieckie" - napisała na Facebooku Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, organizacja społeczna, która zajmuje się ochroną dzikiej przyrody.

ycipk-2p1r6w

"Polowałem na Białorusi"

Ekolodzy podkreślają, że Norbert Kieć nie ma wykształcenia przyrodniczego i najprawdopodobniej "ułatwi życie myśliwym w parku narodowym". "To nic dobrego takie zarządzanie najcenniejszymi wartościami przyrodniczymi Polski rękami myśliwych" - czytamy.

- To coś nieprawdopodobnego. Jak ktoś, kto ma chronić przyrodę, może być jednocześnie szefem koła łowieckiego i strzelać do rzadkich ptaków? - powiedział krakowskiej "Gazecie Wyborczej" Radosław Ślusarczyk, prezes Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

ycipk-2p1r6w

- Nie widzę sprzeczności w pełnieniu tych dwóch funkcji. Głuszec został upolowany na Białorusi, zostało na to wydane pozwolenie, wszystko jest zgodne z prawem. Po objęciu funkcji dyrektora zamierzam nadal działać w kole łowieckim. To nie będzie kolidowało, bo moja funkcja w kole łowieckim jest społeczna – powiedział gazecie Norbert Kieć.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2p1r6w
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2p1r6w

ycipk-2p1r6w
ycipk-2p1r6w