Trwa ładowanie...

Szef GIS rekomenduje szczepienie się na grypę. Można od połowy września

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego przypominał, jak ważne jest szczepienie się na grypę. Dodał, że nikt chyba nie chce przechodzić tej choroby razem z koronawirusem. Odniósł się także do kwestii nauczania zdalnego.

Share
Kiedy będzie dostępna szczepionka na koronawirusa?
Kiedy będzie dostępna szczepionka na koronawirusa?Źródło: FORUM
d4dz8lr

Jarosław Pinkas, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego był gościem poranka radia Tok FM. Pytany o to, dlaczego rząd jeszcze nie ustawił się w kolejce do zakupu szczepionek na COVID-19 unikał odpowiedzi. Mówiąc, że reprezentuje jedynie organ doradczy, a poza tym, gdy tylko pojawi się możliwość zakupu pewnych szczepionek Polska na pewno z nich skorzysta.

Doktor Pinkas rekomendował natomiast szczepienia na grypę, zwracając uwagę na to, że w zeszłym roku zaszczepiło się na nią poniżej 5 proc. obywateli. Dodał, że te szczepienia będą niezwykle ważne w walce z koronawirusem, albowiem przebieg choroby u kogoś z grypą może być znacznie poważniejszy.

d4dz8lr

Pod koniec rozmowy doktor Pinkas odniósł się do kwestii nauczania hybrydowego. Termin ten oznacza sytuację, w której część dzieci uczy się z domu, a część przychodzi do szkoły. Szef GIS uważa, że decyzja o podjęciu takiego toku nauczania powinna zależeć od dyrektorów szkół, którzy najlepiej wiedzą, jaka jest sytuacja w kierowanych przez nich placówkach.

Kontrole kurortów. UOKiK rozprawia się z naciągaczami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dz8lr

Podziel się opinią

Share
d4dz8lr
d4dz8lr
Więcej tematów