Trwa ładowanie...
dhdj6et

Szef GIS rekomenduje szczepienie się na grypę. Można od połowy września

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego przypominał, jak ważne jest szczepienie się na grypę. Dodał, że nikt chyba nie chce przechodzić tej choroby razem z koronawirusem. Odniósł się także do kwestii nauczania zdalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy będzie dostępna szczepionka na koronawirusa?
Kiedy będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? (FORUM)
dhdj6et

Jarosław Pinkas, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego był gościem poranka radia Tok FM. Pytany o to, dlaczego rząd jeszcze nie ustawił się w kolejce do zakupu szczepionek na COVID-19 unikał odpowiedzi. Mówiąc, że reprezentuje jedynie organ doradczy, a poza tym, gdy tylko pojawi się możliwość zakupu pewnych szczepionek Polska na pewno z nich skorzysta.

Doktor Pinkas rekomendował natomiast szczepienia na grypę, zwracając uwagę na to, że w zeszłym roku zaszczepiło się na nią poniżej 5 proc. obywateli. Dodał, że te szczepienia będą niezwykle ważne w walce z koronawirusem, albowiem przebieg choroby u kogoś z grypą może być znacznie poważniejszy.

Pod koniec rozmowy doktor Pinkas odniósł się do kwestii nauczania hybrydowego. Termin ten oznacza sytuację, w której część dzieci uczy się z domu, a część przychodzi do szkoły. Szef GIS uważa, że decyzja o podjęciu takiego toku nauczania powinna zależeć od dyrektorów szkół, którzy najlepiej wiedzą, jaka jest sytuacja w kierowanych przez nich placówkach.

dhdj6et

Kontrole kurortów. UOKiK rozprawia się z naciągaczami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhdj6et

Podziel się opinią

Share

dhdj6et

dhdj6et
Więcej tematów