Szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury dostał gigantyczną nagrodę. Wyższą niż wielu ministrów

Jarosław Kaczyński nakazał ministrom i wiceministrom zwrot nagród. Mają je wpłacić na konto Caritasu. Nie wiadomo jednak czy to polecenie dotyczy także pracowników gabinetów politycznych. Premie części z nich są równie wysokie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Smółka jest szefem gabinetu politycznego. Nagród dostał więcej niż niejeden minister
Łukasz Smółka jest szefem gabinetu politycznego. Nagród dostał więcej niż niejeden minister (East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER)
WP

Była premier Beata Szydło wydała w 2017 roku 1,5 mln zł na nagrody dla ministrów i wiceministrów. Najwyższą nagrodę otrzymał ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Zgarnął łącznie 82 tys. zł. Szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka otrzymał niewiele mniej.

36-letni Łukasz Smółka - jak informuje se.pl - przez ostatnie dwa lata dostał łącznie 114 tys. zł nagród. Tylko w ubiegłym roku zgarnął 59,5 tys. zł, a w 2016 - ok. 55 tys. zł. To więcej niż dostali niektórzy ministrowie, np. Adam Lipiński, który dostał w 2017 r. "tylko" 51,4 tys. zł.

WP

Co ciekawe, Smółka, który zanim trafił do ministerstwa infrastruktury pracował w małopolskim oddziale Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, nagrody otrzymał aż z dwóch źródeł.

- Szef gabinetu politycznego ministra otrzymał nagrody z trzyprocentowego funduszu nagród w łącznej wysokości 17 500 zł w 2017 r. Ponadto z uwagi na powstałe oszczędności wynikające z nieobsadzonych etatów w ramach środków na wynagrodzenia w gabinecie politycznym ministra, szef GP otrzymał w 2017 r. - 42 000 zł. - poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

- To chyba najlepiej potwierdza pazerność polityków PiS, którzy z publicznych pieniędzy biorą tyle, ile się da - komentuje se.pl poseł PO Krzysztof Brejza.

WP

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP