Trwa ładowanie...

Szef ECS miał dostać mieszkanie od Gdańska. Urząd Miasta odpowiada

Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności Basil Kerski ma wynajmować mieszkanie za około trzykrotnie mniejszą kwotę niż na cena rynkowa. Do zarzutów odniósł się gdański magistrat.

Share
Szef ECS miał dostać mieszkanie od Gdańska. Urząd Miasta odpowiada
Źródło: Forum, fot: MICHAL FLUDRA
d4ec2zm

Według ustaleń portalu wpolityce.pl szef ECS Basil Kerski wynajmował lokal należący do Gdańska. Za mieszkanie o powierzchni 65 m2 płaci ok. 625 zł. Rynkowa stawka za podobny lokal w okolicy wynosi mniej więcej 2 tys. zł. Serwis przypominał, że Kerski jest osobą dobrze zarabiającą, a na pomoc mieszkaniową od miasta czekają gdańskie rodziny.

W związku z doniesieniami gdańscy radni PiS złożyli do miasta interpelację. - Jeżeli te informacje się potwierdzą, to mamy do czynienia ze skandalem. Aby otrzymać lokal komunalny trzeba spełnić wyśrubowane warunki zarobkowe. Nie może to wynosić więcej niż 200 proc. minimalnej emerytury. W Gdańsku czeka się nawet 8 lat - mówił były kandydat na prezydenta miasta Kacper Płażyński. Po kilku godzinach magistrat wydał oświadczenie w sprawie.

"Dyrektor ECS korzysta z mieszkania, które należy do grupy lokali przeznaczonych dla osób zatrudnionych przez miasto. Takich pomieszczeń jest nie więcej niż 50. Decyzję podejmuje się na podstawie przydatności kwalifikacji pracownika, niezbędnych do wykonywania zadań gminy. Umowa najmu została zawarta do końca kadencji Kerskiego na stanowisku, czyli do 31.12.2022 r." - czytamy w odpowiedzi, opublikowanej na portalu radiogdansk.pl.

d4ec2zm

Zobacz także: Liroy o mediach. Węszy spisek reklamodawców

Źródło: wpolityce.pl/radiogdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4ec2zm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ec2zm
d4ec2zm
Więcej tematów