Trwa ładowanie...
d1q78ej

Szef białoruskiego MSZ o przyjęciu rosyjskich żołnierzy: wszystko zależy od Polski

Szef białoruskiego MSZ Uładzimir Makiej powiedział, że jego kraj nie planuje rozmieszczenia na swoim terytorium rosyjskich sił zbrojnych. Postawił jednak warunek: Polska, ani żaden kraj regionu nie może zgodzić się na stałą obecność wojsk USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś uzależnia przyjęcie rosyjskich żołnierzy od decyzji Polski i innych państw regionu
Białoruś uzależnia przyjęcie rosyjskich żołnierzy od decyzji Polski i innych państw regionu (East News, Fot: Vasily Malashenkov)
d1q78ej

- Wszystko jest możliwe. Na dziś nie planujemy rozmieszczać nowych zagranicznych baz wojskowych na terytorium Białorusi, bo chcielibyśmy mieć wkład w bezpieczeństwo w naszym regionie i nie chcemy być źródłem problemów - powiedział Makiej podczas wizyty w Brukseli. Dodał, że jego kraj "musi jednak brać pod uwagę przyszłe kroki swoich sąsiadów”.

Białoruski minister spraw zagranicznych podkreślił również, że zwiększenie liczebności amerykańskich sił w Polsce mogłoby zwiększyć "nieufność w regionie". Podczas wystąpienia zaznaczył, że Białorusi zależy na dobrych stosunkach zarówno z Unią Europejską, jak i z Rosją.

To odpowiedź białoruskiego MSZ na deklarację szefa polskiego MON Mariusza Błaszczaka, który na początku maja poinformował, że Polska stara się o zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej na wschodniej flance NATO. Jeszcze w tym roku w Polsce ma także zacząć działać amerykański system obrony rakietowej.

d1q78ej

Zobacz także: Lisicki: Dyplomaci chcą zaskarżenia Polski do Strasburga. "To nasz trybunał"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q78ej

Podziel się opinią

Share
d1q78ej
d1q78ej