Trwa ładowanie...

Szczytno. Uciekał z pożaru, potem trafił prosto do więzienia

Nietypowa interwencja policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie). W jednym z bloków doszło do zadymienia - nieuważny lokator rozgrzewał grzejnik palnikiem gazowym. Podczas wylegitymowania mieszkańców policja odkryła, że znalazła poszukiwanego 42-latka.

Share
Szczytno. Poszukiwany 42-latek trafił prosto do więzienia
Szczytno. Poszukiwany 42-latek trafił prosto do więzieniaŹródło: KPP Szczytno
d4lba8r

461 dni - tyle za kratami miał spędzić poszukiwany 42-latek, który był skazany za "kradzież z włamaniem i zniszczenie cudzej rzeczy". Mężczyzna nie stawił się na odbywanie kary i od tego czasu był poszukiwany przez organy ścigania. Przez pewien czas udało mu się ukrywać, jednak w końcu szczęście przestało mu dopisywać.

Siarczyste mrozy oraz awaria grzejnika w jednym z lokali przyczyniła się do zadenuncjowania. Sąsiad mężczyzny z domu przy ul. Leyka w Szczytnie próbował rozgrzać palnikiem gazowym zamarzniętą wodę w grzejniku. W trakcie opalania natrafił jednak na znajdującą się między ścianami płytę.

Materiał się nadpalił, w wyniku czego doszło do zadymienia. W domu wielorodzinnym pojawił się ogień. Mieszkańcy zdążyli powiadomić służby i natychmiast rzucili się ucieczki. Straż pożarna, która w ekspresowym tempie przyjechała na miejsce, ugasiła pożar, nikt nie ucierpiał.

Piotr Wawrzyk zostanie RPO? Gowin: jeżeli przepadnie, rozważymy Rokitę

Po chwili pojawili się także policjanci z Komendy ze Szczytna. Podczas czynności wyjaśniających wylegitymowali wszystkich mieszkańców z bloku przy ul. Leyka. Wśród nich znalazł się poszukiwany 42-latek, który natychmiast został przewieziony na komendę.

Szczytno KPP Szczytno
Szczytno. Pożar domu wielorodzinnego przy ul. LeykaŹródło: KPP Szczytno

- Podczas przeszukania ujawnili przy nim poporcjowane substancje psychotropowe w postaci amfetaminy o łącznej wadze blisko 12 gramów oraz środki odurzające w postaci suszu roślinnego o łącznej wadze blisko 15 gramów - przekazują szczycieńscy funkcjonariusze.

d4lba8r

42-latek zanim został doprowadzony do więzienia usłyszał zarzut naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Za posiadanie substancji zabronionych, grozi mu dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Odpowiedzialności karnej nie uniknie również "pomysłowy" lokator, który odpowie za nieumyślne spowodowanie pożaru. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje szczycieńska policja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lba8r

Podziel się opinią

Share
d4lba8r
d4lba8r
Więcej tematów