Qaqwqwrqw

Szczerski o filmie Sekielskich: Kościół dzisiaj może wyjść silniejszy z tej sytuacji

- Każdy musi być wobec prawa równy i to prawo musi być zaostrzone - tak Krzysztof Szczerski komentuje głośny już film braci Sekielskich. Prezydencki minister zdradził również, gdzie będzie Andrzej Duda 4 czerwca w dniu częściowo wolnych wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Szczerski o "Tylko nie mów nikomu"
Krzysztof Szczerski o "Tylko nie mów nikomu" (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
Qaqwqwrqw

Szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski przyznał, że w przeciwieństwie do Andrzeja Dudy nie widział dokumentu "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele.

- Reagował bardzo emocjonalnie, był wstrząśnięty tym filmem. Wezwał, żeby to zło pedofilii wypalać gorącym żelazem wszędzie, gdzie ono występuje i przede wszystkim rozmawiać z dziećmi, pilnować dzieci - podkreślił Szczerski na antenie RMF FM.

Prezydencki minister jednocześnie zaznaczył, że "każdy musi być wobec prawa równy i to prawo musi być zaostrzone". - Nie może być żadnego pobłażania dla tego typu bardzo krzywdzących przestępstw, więc to jest zadanie państwa. Zadanie każdego środowiska, w tym Kościoła, jest całkowite oczyszczenie się z podejrzeń - tłumaczył Szczerski.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Sekielski: data premiery filmu nie była przypadkowa

- Kościół dzisiaj może wyjść silniejszy z tej sytuacji, jeśli będzie w stanie udowodnić społeczeństwu, że będzie pierwszą dużą grupą społeczną w Polsce, która oczyści się z pedofilii - dodał.

Qaqwqwrqw

Szczerski: prezydent Duda będzie świętował rocznicę 4 czerwca w Warszawie

To jednak nie wszystko. Krzysztof Szczerski zdradził, że wizyta Andrzeja Dudy w USA odbędzie się w połowie czerwca. - Prezydent Trump ma propozycję dla Polski ws. zwiększenia militarnej obecności amerykańskiej w naszym kraju - mówił minister. - Prezydent Duda w USA potwierdzi zaproszenie prezydenta Trumpa na obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej - dodał.

Co więcej, szef gabinetu prezydenta zaznaczył, że Andrzej Duda będzie świętował rocznicę 4 czerwca w Warszawie. - Nie ma planów wyjazdu na obchody do Gdańska - powiedział Szczerski.

Przypomnijmy: na 4 czerwca przypada 30. rocznica pierwszych w Polsce częściowo wolnych wyborów. W Gdańsku zaplanowano ponad 100 wydarzeń. Podczas obchodów wystąpić mają m.in. Donald Tusk i Lech Wałęsa.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw