Trwa ładowanie...
d3uhskp

Szczepionki przeciw wściekliźnie zrzucane z samolotów. Lepiej ich nie dotykać

Już wkrótce w woj. śląskim zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Na tereny leśne, a także pola i łąki zostanie zrzucone 20 tys. dawek z wirusem uodparniającym organizm na tę chorobę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jesienna akcja szczepienia lisów. Sprawdź kiedy
Jesienna akcja szczepienia lisów. Sprawdź kiedy (iStock.com)
d3uhskp

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował, że jesienna akcja szczepienia lisów zostanie przeprowadzona najprawdopodobniej w dniach od 19.09. do 28.09.2018 r.

Szczepionki mają formę płynną i są zamknięte w małych brązowych kostkach. Zawierają substancje wabiące lisy. W momencie przegryzienia jej, wydobędzie się wirus, który uodporni zwierzę na wściekliznę. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyrzuconych 202620 dawek szczepionki.

Jesienna akcja szczepienia lisów

W oficjalnym komunikacie napisano, że "akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów, startujących z lotniska Katowice - Muchowie. Szczepionka zostanie wyłożona z wysokości około 200 metrów, na obszarze ponad 10 tys. km kw. powierzchni zielonych".

d3uhskp

Wojewódzki Lekarz Weterynarii uspokaja, że szczepionka nie jest niebezpieczna dla ludzi, ani zwierząt domowych. Jednak zapach człowieka pozostawiony na niej może odstraszyć lisa.

Źródło: Rybnik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uhskp

Podziel się opinią

Share

d3uhskp

d3uhskp
Więcej tematów