Trwa ładowanie...

Szczepionki na COVID-19. W Wielkiej Brytanii szczepienia w... świątyni. "Między nabożeństwami"

Koronawirus wciąż jest w natarciu. W wielu krajach na całym świecie odbywają się szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystko po to, aby jak najszybciej wrócić do życia sprzed pandemii. W Wielkiej Brytanii od środy szczepienia przeciwko koroanwirusowi wykonywane są w anglikańskim Opactwie Westminsterskim.

Share
Wielka Brytannia. Szczepienia na COVID-19 w Opactwie Westminsterskim
Wielka Brytannia. Szczepienia na COVID-19 w Opactwie WestminsterskimŹródło: PAP
d26jvc0

W środę do nietypowych miejsce w Wielkiej Brytanii, w których odbywają się szczepienia przeciwko COVID-19, dołączyło anglikańskie Opactwo Westminsterskie. Jest to największa świątynia w tym kraju.

Szczepienia przeciwko COVID-19 wykonywane są w części transeptu od południowej strony nazywanej Zakątkiem Poetów. Tam znajdują się groby oraz tablice pamiątkowe ponad 100 pisarzy oraz poetów z Wielkiej Brytanii. Pochowany jest tam m.in. Charles Dickens oraz Geoffrey Chaucer.

d26jvc0

Wielka Brytania. Szczepienia na COVID-19 w świątyni

Dziekan opactwa wyjaśnił decyzję o zaoferowaniu miejsca w świątyni na rzecz prowadzenia szczepień na COVID-19.

- Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że to miejsce jest absolutnie pełne ludzi i czujemy się bardzo, bardzo osobliwie i szczerze mówiąc źle, gdy jest puste. Być częścią tworzenia bezpiecznego i zdrowego kraju, to ogromny przywilej i jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy to robić - przekazał David Hoyle.

Szczepienia na COVID-19 w Opactwie Westminsterskim będą prowadzone przed dwa dni w tygodniu w godzinach niekolidujących z nabożeństwami. Według szacunków lokalnego oddziału publicznej służby zdrowia, w świątyni tygodniowo będzie podawane do 2000 tysięcy dawek.

Przypomnijmy, że w styczniu w miejsca do wykonywania szczepień na COVID-19 tymczasowo zostały przekształcone dwie inne, słynne średniowieczne katedry. Mowa o Lichfield w środkowej i w Salisbury w południowej Anglii.

d26jvc0

W Wielkiej Brytanii szczepienia prowadzone są w szpitalach, przychodnich, a także w obiektach sportowych, halach wystawienniczo-konferencyjnych oraz muzeach i centrach handlowych.

Europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę podawanych szczepionek na COVID-19, jest właśnie Wielka Brytania. Według najnowszych danych do wtorku pierwszą dawkę otrzymało na Wyspach ponad 22,8 mln osób, drugą natomiast ponad 1,25 mln.

Zobacz też: Ekspert o apelu MZ i słowach rzecznika. "Nie ma żadnej wiedzy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26jvc0

Podziel się opinią

Share
d26jvc0
d26jvc0
Więcej tematów