Trwa ładowanie...
d17nubb

Szczepionka na COVID. Wiadomo, ile osób się zaszczepiło. Niektóre dawki zutylizowano

Trwają szczepienia osób z grupy "0". Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane, dotyczące liczby osób zaszczepionych. Przekazano, że na prawie 190 tys. szczepień jedynie w kilkunastu przypadkach wystąpiły odczyny niepożądane.
Share
Szczepionka na COVID. Podano dane
Szczepionka na COVID. Podano daneŹródło: PAP
d17nubb

Szczepionkę na COVID podano już 188 tys. 956 osobom. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, do Polski dostarczono do tej pory 697 320 dawek szczepionki. W punktach szczepień znalazło się 204 375 dawek.

Pojawiła się także informacja, że od początku szczepień w Polsce zutylizowano 238 szczepionek. Po zaszczepieniu pojawiły się także odczyny niepożądane. Takich przypadków było 18.

Do czwartku zaszczepiono przeciw COVID-19 blisko 178 tys. osób. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby wykonano 11 093 szczepień. W przyszłym tygodniu do Polski ma dotrzeć szczepionka firmy Moderna.

d17nubb

Jednocześnie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przekazała, że została podpisana umowa z firmami Pfizer i BioNTech na dostawę dodatkowych 300 mln szczepionek przeciwko COVID-19.

Szczepionka na COVID. Afera wokół WUM

Trwają szczepienia medyków w ramach grupy "0". Szczepienia w ramach kolejnego etapu mają ruszyć 25 stycznia. Afera szczepionkowa ujawniła, że poza kolejnością szczepionkę na COVID przyjęła grupa osób ze świata sztuki i kultury, a także politycy i ludzie związani z mediami.

d17nubb

Początkowo mówiono o 18-20 osobach. Teraz już wiadomo, że tych osób było kilkadziesiąt. Dokładna lista trafiła do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak poinformowało RMF FM, W spisie mają być nazwiska m.in. biznesmenów i przedsiębiorców z Warszawy oraz okolic. Kontrola prowadzona przez NFZ zakończy się najprawdopodobniej do końca tygodnia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski już nałożył na WUM 250 tys. zł kary. Może ona jednak jeszcze ulec zmianie ze względu na nowe informacje.

Szczepionka na COVID. Rzecznik rządu potwierdza doniesienia dot. negocjacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17nubb

Podziel się opinią

Share
d17nubb
d17nubb
Więcej tematów