Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Prezes Centrum Medycznego WUM "oddała się do dyspozycji"

Komisja ds. wyjaśnienia nieprawidłowości przy szczepieniach celebrytów rozpoczęła prace. Są już pierwsze efekty. Do dyspozycji Rady Nadzorczej oddała się dr Ewa Trzepla, która kierowała Centrum Medycznym WUM.
Share
Szczepionka na COVID. Komisja ws. szczepień celebrytów już działa
Szczepionka na COVID. Komisja ws. szczepień celebrytów już działaŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d3i5dyp

Trwa wyjaśnianie, w jaki sposób zostały zaszczepione osoby spoza grupy "0". Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że w ramach akcji promocyjnej szczepionkę na COVID otrzymało 18 celebrytów. Rektor WUM poinformował, że stała za tym spółka Centrum Medyczne, której stołeczna uczelnia jest właścicielem. Prof. Zbigniew Gaciong powołał specjalną komisję. Na jej czele stanął prof. Roman Smolarczyk.

Szczepionka na COVID. Komisja ws. szczepień celebrytów już działa

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że komisja już rozpoczęła prace. Komisja ma zamiar przeprowadzić rozmowy z rektorem WUM, prezes Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dr Ewą Trzeplą, dyrektorem Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego stołecznej uczelni Anną Łukasik oraz z innymi pracownikami zaangażowanymi w proces szczepień.

d3i5dyp

Przeczytaj: Szczepionki poza kolejnością. Wybrano szefa wewnętrznej komisji

W komunikacie podkreślono, że wyżej wymienione osoby są "kluczowe dla wyjaśnienia tej sprawy". Komisja zapozna się również z dostępną dokumentacją oraz planami promocji szczepionki na COVID przez celebrytów, którzy zgodzili się zostać ambasadorami akcji. Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował również, że dr Trzepla oddała się do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki.

Kontrola po szczepieniach poza kolejnością

Oprócz prof. Smolarczyka w skład komisji wejdą również prof. Alicja Wiercińska-Drapało, która jest kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii Wydziału Lekarskiego WUM, a także prof. Robert Gałązkowski, który pełni funkcję prodziekana ds. dietetyki, ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego. Kontrolę w stołecznej uczelni na wniosek Adama Niedzielskiego przeprowadzi również NFZ.

d3i5dyp

Przeczytaj:Szczepionka na COVID. Minister zdrowia chce wyjaśnień od rektora WUM

Szczepienie na COVID. "Andrzej Duda nie ma wyjścia"

Źródło: wum.edu.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i5dyp

Podziel się opinią

Share
d3i5dyp
d3i5dyp
Więcej tematów