Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Hiszpania. Zakażenia wśród zaszczepionych

Trwają szczepienia w Hiszpanii. Media przekazują niepokojące doniesienia. Kilkaset osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 zostało zainfekowanych koronawirusem - wynika z szacunków madryckiej agencji Europa Press. Jednak zakażenia COVID-19 po przyjęciu pierwszej dawki są jak najbardziej możliwe.
Share
Szczepionka na COVID. Hiszpania donosi o zakażeniach po szczepieniu
Szczepionka na COVID. Hiszpania donosi o zakażeniach po szczepieniuŹródło: PAP
dogvmam

Hiszpania odnotowała ponad 25,4 tys. nowych infekcji SARS-CoV-2 pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem. To jedna z najwyższych w tym kraju dobowych liczb zakażeń - zaznaczył jeden z ekspertów, prof. Alberto Infante z madryckiego Instytutu Zdrowia im. Karola III.

Epidemiolog przekonuje, że "jeśli już teraz nie zamknie się ludzi w domach, to za kilka dni brak takiej decyzji przypłacimy poważnymi konsekwencjami dla zdrowia publicznego. Restrykcje nie muszą być długotrwałe. Wystarczy ogłoszenie dwu-trzytygodniowego lockdownu”.

Pojawiają się także niepokojące doniesienia ws. szczepień. Według agencji Europa Press kilkaset osób zaszczepionych w Hiszpanii przeciwko COVID-19 zostało zainfekowanych koronawirusem. W ośrodkach opieki nad seniorami miało zachorować ponad 100 osób, które zostały zaszczepione preparatem Pfizer/BioNTech.

dogvmam

Takich przypadków wraz z kolejnymi zaszczepionymi osobami prawdopodobnie będzie więcej. Z jednej strony część osób może w pierwszym etapie choroby nie mieć objawów, więc zostanie zakwalifikowana do szczepienia, część może się zakazić już po zaszczepieniu. Epidemiolodzy wskazują również, że odporność na zakażenie koronawirusem nie pojawia się automatycznie po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

Jacek Ozdoba o oświadczeniu rektora WUM: bezwstyd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dogvmam

Podziel się opinią

Share
dogvmam
dogvmam
Więcej tematów