Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Andrzej Duda: Jak będzie moja kolej, to się zaszczepię

Narodowy Program Szczepień trwa. W akcję promocyjną zaangażowali się celebryci, a także politycy. O swoim podejściu do szczepionki na COVID opowiedział teraz Andrzej Duda, który potwierdził, że zamierza się zaszczepić. Prezydent odniósł się też do sporu wokół wyboru nowego RPO i zdradził, kogo widziałby na tym stanowisku.

Szczepionka na COVID. Andrzej Duda: Jak będzie moja kolej, to się zaszczepięSzczepionka na COVID. Andrzej Duda: Jak będzie moja kolej, to się zaszczepięŹródło: Getty Images
d4gj4xg
d4gj4xg

Andrzej Duda wypowiedział się na temat masowego programu szczepień przeciwko koronawirusowi. W wywiadzie udzielonym Interii zadeklarował po raz kolejny, że zamierza się zaszczepić.

- Powinienem być zaszczepiony wraz z ludźmi w wieku 49 lat. Jak przyjdzie ten moment, to zostanę zaszczepiony. W ogóle nie wyobrażam sobie, żebym został zaszczepiony przed moimi rodzicami. To, że jestem prezydentem, nic tu nie zmienia - powiedział.

Podkreślił, że zamierza stosować się do obowiązujących reguł i wyznaczonych przez rząd etapów szczepienia. - Miałem przez internet długie spotkanie z ekspertami w tej dziedzinie, którzy twierdzili, że ozdrowieńcy powinni być szczepieni w ostatniej kolejność - stwierdził. Andrzeja Dudę zapytano też, czy nie uważa, że powinien zaszczepić się przed kamerami, aby dać przykład Polakom.

d4gj4xg

Zobacz też: Szczepionka na COVID. Bartosz Arłukowicz o propagandzie Mateusza Morawieckiego

- Nie jestem zwolennikiem przeprowadzania akcji, które polegają na tym, że politycy idą i szczepią się przed innymi. Zwłaszcza że obiektywnie są mniej narażeni, a ja mam jeszcze dodatkowo przeciwciała - tłumaczył, zaznaczając, że "jak będzie jego kolej, to się zaszczepi".

Andrzej Duda krytykuje celebrytów. Mówi o "elitach"

Prezydent odniósł się również do ujawnionej ostatnio tzw. afery szczepionkowej z udziałem znanych osób. Grupa 18 osób składająca się z aktorów i ludzi mediów zaszczepiła się poza kolejnością. Co sądzi o tym Andrzej Duda?

d4gj4xg

- Pomyślałem, że może niektórzy boją się bardziej. Widać, że w tej obawie pojawia się również cwaniactwo, że jak pojawia się możliwość, to się wpychamy. Nie znam szczegółowo sytuacji tych osób, ale generalnie jestem przeciwnikiem omijania kolejki. Wszyscy powinniśmy przestrzegać reguł - zaapelował.

Afera z celebrytami to od kilku dni woda na młyn PiS-u. Temat niezwykle często poruszany jest chociażby w mediach publicznych. TVP nie zostawia suchej nitki m.in. na Krystynie Jandzie, która przekonuje, że szczepionki dla aktorów miały być elementem akcji promocyjnej. W rozmowie Andrzej Duda odpowiedział, czy jego zdaniem partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała "prezent od losu".

- To raczej prezent od tych elit, a nie od losu. Jeśli można ich w ogóle nazwać elitą (…). Prawdziwa elita rozumie, że ma przede wszystkim zobowiązania, a nie tylko prawa i korzyści - stwierdził prezydent.

Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich. Andrzej Duda proponuje Jana Marię Rokitę

Impas w sprawie wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich trwa. We wrześniu upłynęła 5-letnia kadencja Adama Bodnara, który zgodnie z ustawą, pozostaje na stanowisku do czasu powołania następcy. Spór w Sejmie skomentował Andrzej Duda.

d4gj4xg

- Prezydent nie ma kompetencji do wskazania takiego kandydata, ale mam taką swoją propozycję. Ktoś może uznać, że trochę nietypową czy zadziwiającą. Całkiem dobrym i wartym rozważenia kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich mógłby być Jan Maria Rokita - powiedział prezydent, dodając, że "to jest zasadniczo decyzja parlamentu".

Duda podkreślił, że Rokita "to człowiek, który zna politykę i jej realia". - Uczestniczył w tworzeniu polskiego prawa przez wiele lat i rozumie jego niedostatki, sam osobiście wiele doświadczył. Myślę, że jego wyczucie spraw ludzkich może mieć wymiar szczególny - tłumaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4gj4xg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gj4xg
Więcej tematów