Trwa ładowanie...

AstraZeneca gotowa na odstąpienie licencji na produkcję

Szczepionkę na COVID-19 produkuje m.in. koncern AstraZeneca. Ta firma przekazała, że jest gotowa na to, aby odstąpić licencję na produkcję swojego preparatu przeciwko koronawirusowi, aby została ona przyspieszona.
Share
AstraZeneca. Szczepionka na COVID-19
AstraZeneca. Szczepionka na COVID-19 Źródło: PAP, Fot: CHAMILA KARUNARATHNE
do1x9fy

Lorenzo Wittum prezes włoskiego oddziału koncernu AstraZeneca przekazał, że firma "jest gotowa odstąpić licencję na produkcję szczepionki przeciwko koronawirusowi, by mogła zostać przyspieszona". Poinformował on również, że w tym kierunku prowadzone są już działania.

"Dwadzieścia zakładów produkcyjnych to nie tylko nasze fabryki" - powiedział w poniedziałek Wittum. Dodał on, że aby produkcja szczepionek na COVID-19 została zwiększona, ich koncern potrzebuje partnera, który zdolny będzie zarządzać procesem i wytarzać dziesiątki milionów dawek preparatu przeciwko koronawirusowi miesięcznie.

Szef włoskiego oddziału koncernu AstraZeneca dodał, że firma jest w ciągłym kontakcie z Agencją Leków we Włoszech w sprawie ewentualnego wyrażenia zgody na podawanie ich preparatu osobom powyżej 65. rok życia. Lorenzo Wittum dodał, że firma dysponuje danymi ze Szkocji, które wskazują na to, że można to robić.

do1x9fy

"We Francji i Niemczech już rozważają taką hipotezę, zobaczymy w najbliższych dniach" - powiedział szef włoskiego oddziału.

Zobacz też: Szczepionka na COVID. Zmiana zasad ws. AstraZeneca. Profesor Joanna Zajkowska chwali decyzję

Szczepionka na COVID-19. Ponad 3,3 mln szczepień wykonano w Polsce

W Polsce do tej pory wykonano ponad 3 336 354 szczepień przeciwko COVID-19, z czego ponad 1 186 747 drugą dawką (dane z poniedziałku rano).

Po szczepieniach zgłoszono 3 495 tysiąca niepożądanych odczynów. Większość z nich była łagodna. Objawiła się ona m.in. zaczerwienieniem oraz krótkim bólem w miejscu wkłucia. Szczepienia przeciwko koronawirusowi w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do1x9fy

Podziel się opinią

Share
do1x9fy
do1x9fy
Więcej tematów