Trwa ładowanie...

Szczepienia na COVID. Michał Dworczyk: wznawiamy. Nowe informacje dla młodszych roczników

Chaos wokół zapisów na szczepienia doprowadził do sytuacji, że w ogóle wstrzymano w czwartek rejestrację. W nocy z czwartku na piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował w mediach społecznościowych, że e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona. Pojawiają się też nowe informacje.

Share
Szczepienie na COVID. Michał Dworczyk przekazał nowe informacje
Szczepienie na COVID. Michał Dworczyk przekazał nowe informacjeŹródło: PAP
dcj6kz7

Chaos rozpoczął się, gdy w nocy ze środy na czwartek w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że na szczepienia przeciwko koronawirusowi mogą się już rejestrować osoby z młodszych roczników.

Osoby w wieku 40 - 50 lat, które wcześniej zgłosiły chęć zaszczepienia się, zaczęły dostawać terminy nawet na za dwa dni. W czwartej rano Michał Dworczyk tłumaczył, że "spadła nieco dynamika zapisów osób powyżej 60. roku życia, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić ten system, dzięki któremu osoby miedzy 40. a 59. rokiem życia, które wcześniej zarejestrowały się przez formularz".

dcj6kz7

Przekonywał jednocześnie, że te terminy miały być wyznaczane w drugiej połowie maja, a nie jeszcze przed seniorami.

Wówczas rejestrację wstrzymano, tłumacząc tę sytuację jakimś błędem systemu.

Szczepienia na COVID. Michał Dworczyk przekazał, że system działa

Po północy z czwartku na piątek szef KPRM poinformował na Twitterze o ponownym uruchomieniu e-rejestracji. "E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona. Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem pacjent.gov.pl" – napisał Michał Dworczyk.

Jednocześnie na profilu #Szczepimysie zapewniono, że działa też zapisywanie się poprzez sms. "Wprowadziliśmy niezbędną korektę do systemu" – czytamy.

W czwartek wieczorem opublikowano w Dzienniku Ustaw nowelizację przepisów dotyczących szczepień. "Osoby z roczników 1962-1981, którym wystawiono skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19, są uprawnione, w okresie ważności tego skierowania, do poddania się temu szczepieniu" - wynika z nowelizacji rozporządzenia.

dcj6kz7

Dworczyk przekazał także, że osoby po 50. roku życia, które już się zapisały na szczepienie, nie będą miały zmienianych terminów, a te między 40. a 50. rokiem życia dostaną informację o przesunięciu szczepienia na połowę maja.

Dodatkowo zapisując się obecnie na szczepienie możemy wybrać godzinę, miejsce a także preferowaną szczepionkę - podaje TVN24. Wcześniej mówiono, że takiego wyboru nie będzie, bo wszystkie preparaty są tak samo skuteczne.

Obostrzenia. Prof. Robert Flisiak wskazuje największy błąd luzowania. "Potem ruszyła fala"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dcj6kz7

Podziel się opinią

Share
dcj6kz7
dcj6kz7
Więcej tematów