Trwa ładowanie...
d3ta7pb

Szczecińscy policjanci rozbili gang "Goryla"

Policjanci ze szczecińskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, działającą na terenie województwa zachodniopomorskiego.

d3ta7pb

Zatrzymano kilku mężczyzn. Wszyscy podejrzewani są o udział w związku przestępczym o charakterze zbrojnym, który zajmował się m.in. ściąganiem haraczy, napadami rabunkowymi i handlem narkotykami - poinformował we wtorek nadkomisarz Krzysztof Targoński, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Nad rozpracowaniem grupy policja pracowała wspólnie z Wydziałem Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Szczecinie od kilku miesięcy.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP, jednym z zatrzymanych jest 29-letni Zbigniew F. ps. "Goryl", uznawany za szefa gangu. Pozostali to czterej mężczyźni ze ścisłego kierownictwa grupy. Zbigniewa F. zatrzymano na granicy polsko-niemieckiej, gdy wjeżdżał do Polski.

Nieoficjalnie wiadomo, że grupa "Goryla" przejęła "schedę" po Marku M. ps. "Oczko", który kierował rozbitym ponad 4 lata temu gangiem. Podobnie jak grupa "Oczki", ludzie Zbigniewa F. ściągali haracze od właścicieli lokali rozrywkowych i agencji towarzyskich, przejęli tzw. ochronę nad nimi i kontrolowali w regionie rynek hurtowy i detaliczny handlu narkotykami.

O areszcie członków grupy zadecyduje sąd. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia. (miz)

d3ta7pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ta7pb
Więcej tematów