Trwa ładowanie...

Horrendalne rachunki za gaz. Mieszkańcy Szczecina nie dowierzają

Mieszkańcy Szczecina korzystający z lokalnych kotłowni gazowych przecierają oczy ze zdumienia. Wszystko przez rachunki za ogrzewanie mieszkań i ciepłą wodę, które od grudnia wzrosły w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie.

Horrendalne rachunki za gaz. Mieszkańcy Szczecina nie dowierzająHorrendalne rachunki za gaz. Mieszkańcy Szczecina nie dowierzająŹródło: Adobe Stock, fot: Comugnero Silvana
d34qwh7
d34qwh7

O rosnących cenach w Szczecinie pisze "Gazeta Wyborcza". Jak czytamy w tekście, niezwykle wysokie rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę dotyczą tych mieszkańców, którzy korzystają z lokalnych kotłowni gazowych obsługiwanych przez Szczecińską Energetykę Cieplną.

- Jakim cudem, skoro ceny gazu dla gospodarstw domowych w tym roku nie mogą iść w górę, zostały zamrożone - dziwią się mieszkańcy w rozmowie z "GW". Przykładami wzrostów cen ludzie dzielą się na osiedlowych forach internetowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Tomasz Lis uderzył w lidera PSL. Jest reakcja

Podczas gdy w grudniu rodziny płaciły po 500, 600 zł, teraz na fakturach od Szczecińskiej Energetyki Cieplnej znaleźć można kwoty na poziomie 900, a czasem nawet 1200 zł. Nie pomaga nawet oszczędzanie prądu.

d34qwh7

- Niestety, zmuszeni byliśmy podnieść ceny dla odbiorców naszych lokalnych kotłowni gazowych, bo cenę za gaz podniosło nam PGNiG. To podwyżka o 380 proc. Natomiast średnia podwyżka dla mieszkańców to 108 proc. - komentuje rzeczniczka prasowa Szczecińskiej Energetyki Miejskiej Danuta Misztal.

Sasin: odbiorcy indywidualni gazu są bezpieczni

Na temat sytuacji energetycznej wypowiedział się w środę wicepremier Jacek Sasin. Zapytano go m.in. o to, czy będzie interwencja ws. obniżenia cen gazu dla odbiorców indywidualnych.

Jak przypomniał szef MAP, ceny gazu dla odbiorców indywidualnych są zamrożone drugi rok z rzędu i jest ona poniżej ceny rynkowej, a ciężar dopłat do tego ponosi państwo.

- Jest też kwestia przedsiębiorców, a tutaj PGNiG, który jest częścią Orlenu, reaguje na bieżąco. Zachęcam cały czas kierownictwo PGNiG i Orlenu do bardzo aktywnego działania i wiem, że tak się dzieje, że wraz ze spadkiem cen gazu są oferowane niższe ceny dla odbiorców. Bardzo nam zależy, żeby to obciążenie dla przedsiębiorców było jak najmniejsze - powiedział Sasin.

d34qwh7

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34qwh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34qwh7
Więcej tematów