Trwa ładowanie...
d5mj0sj

Szczecin: 30 osób zachorowało na odrę. Szpital MSWiA ze szczególnym rygorem sanitarnym

Zachodniopomorski sanepid odnotował 30 przypadków zachorowań na odrę, z czego zdecydowana większość miała miejsce w Szczecinie. Szczególny rygor panuje w szczecińskim szpitalu MSWiA, gdzie zanotowano ognisko choroby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczecin: 30 osób zachorowało na Odrę. Szpital MSWiA ze szczególnym rygorem sanitarnym
Szczecin: 30 osób zachorowało na Odrę. Szpital MSWiA ze szczególnym rygorem sanitarnym (Fotolia)
d5mj0sj

Szczecin: 30 osób chorych na odrę

Według oficjalnego komunikatu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, 28 przypadków zachorowań na odrę odnotowano właśnie w Szczecinie, jeden w Świnoujściu i jeden w Kamieniu Pomorskim. Tylko jeden przypadek został potwierdzony laboratoryjnie – to pochodząca z Ukrainy pracownica szpitala MSWiA w Szczecinie.

20 osób chorych jest ze szpitala MSWiA w Szczecinie. - Wszystkie zachorowania dotyczą osób dorosłych. Pięć osób jest lub było hospitalizowanych – informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Osiem pojedynczych przypadków u osób dorosłych to podejrzenia zachorowań niepowiązane z powyższym ogniskiem, w tym jeden został odnotowany w szpitalu SPSZOZ "Zdroje" w Szczecinie - dodaje.

d5mj0sj

Kobieta ze Świnoujścia, która zachorowała na Odrę, przebywa w szpitalu. Mężczyzna z Kamienia Pomorskiego nie wymaga hospitalizacji.

Szczecin: Rygor w szpitalu MSWiA po wykryciu ogniska odry

Od zeszłej środy w szczecińskim szpitalu MSWiA panuje szczególny rygor sanitarny. Wstrzymane zostały rejestrowanie nowych pacjentów, wypisywanie obecnych oraz odwiedziny.

Władze szpitala oficjalnie informowały o tym, że na odrę nie zachorował żaden z pacjentów placówki.

Od wtorku w szpitalu MSWiA w Szczecinie mają zostać przywrócone badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz przyjmowanie pacjentów w poradniach specjalistycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d5mj0sj

Podziel się opinią

Share

d5mj0sj

d5mj0sj
Więcej tematów