Trwa ładowanie...
d34dr46

Szaron oskarża Arafata o nadzór nad zbrojnymi ugrupowaniami

Premier Izraela Ariel Szaron oskarżył palestyńskiego przywódcę Jasera Arafata o sprawowanie nadzoru nad zbrojnymi ugrupowaniami palestyńskimi. Zarzuca mu także próbę sterowania izraelskimi wyborcami przed wyborami powszechnymi, jakie mają się odbyć w Izraelu 28 stycznia.

d34dr46
d34dr46

Chodzi o niedawny apel Arafata do Palestyńczyków, by zaprzestali ataków na izraelską ludność cywilną przed wyborami w Izraelu, które mogą zmienić stanowisko Tel Awiwu wobec konfliktu na Bliskim Wschodzie.

W swym oświadczeniu palestyński przywódca podkreślił, że "odrzuca wszelkie akty przemocy, skierowane zarówno przeciwko Palestyńczykom, jak i Izraelczykom".

Według władz palestyńskich, samobójcze palestyńskie zamachy są pretekstem dla premiera Ariela Szarona do podejmowania akcji militarnych przeciwko Palestyńczykom i przysparzają Szaronowi zwolenników wśród ugrupowań przeciwnych powstaniu państwa palestyńskiego.

Do tej wypowiedzi Arafata nawiązano w komunikacie wydanym przez kancelarię izraelskiego premiera. Według władz izraelskich, Arafat miał apelować wprost do organizacji terrorystycznych, by do czasu wyborów powstrzymywały się od kolejnych aktów przemocy.

W opinii władz izraelskich, zabójstwa Izraelczyków są stałym celem polityki Arafata, a jego wypowiedzi potwierdzają, iż zamachy na Izraelczyków dopiero w okresie bezpośrednio poprzedzającym wybory w Izraelu powinny być wstrzymane, wcześniej natomiast miały swe uzasadnienie i również będą je miały po wyborach.(an)

d34dr46
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34dr46
Więcej tematów