Trwa ładowanie...
dv7dr9a
Policja

Szajka nastolatków kradła maluchy w Głogowie

Policjanci z Głogowa zatrzymali czterech 17–latków, podejrzanych o udział w procederze włamań i kradzieży samochodów. Ich łupem padały tylko Fiaty 126 p. Dwóch z nastolatków usłyszało zarzuty kradzieży czterech maluchów i usiłowania kradzieży jeszcze jednego fiata 126 p, do którego włamali się dwa razy. Z pozostałej dwójki jeden usłyszał zarzut paserstwa, a drugi umyślnego niszczenia samochodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szajka nastolatków kradła maluchy w Głogowie
(Policja, Fot: KPP w Głogowie)
dv7dr9a

Na początku grudnia 2014 roku policjanci z Głogowa otrzymali pierwsze zawiadomienie o kradzieży fiata 126 p. Kolejne trzy zawiadomienia miały miejsce także w grudniu i dotyczyły kradzieży jeszcze dwóch pojazdów i usiłowania kradzieży jednego, do którego włamano się dwa razy.

Wiekowe pojazdy były okradane, a niektóre skradzione, po zabraniu części były porzucane.

Ostatnia kradzież miała miejsce w nocy z 5 na 6 stycznia 2015r. Tym samochodem sprawcy jeździli do zatarcia silnika i porzucili go pod Głogowem. Pojazd został przez nich uszkodzony i zdewastowany. Sposób działania sprawców był prymitywny.

dv7dr9a

Jak ustalili policjanci wydziału kryminalnego, sprawcy wyłamywali zamki i uszkadzali stacyjki pojazdów.

Już po zatrzymaniu całej czwórki okazało się, że są uczniami jednej szkoły. Dwóch z nich wpadło na pomysł, aby kraść stare małe fiaty, a następnie dokonywać ich demontażu. Części z pojazdów miały trafić do kolegów. Tak było z fotelami z jednego ze skradzionych pojazdów. Ich nabywca, również zatrzymany w tej sprawie.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty i za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za paserstwo i zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dv7dr9a

Podziel się opinią

Share
dv7dr9a
dv7dr9a
Więcej tematów