Trwa ładowanie...
dl2sbzg

Sytuacja pogodowa w Niemczech i Austrii

Poprawia się sytuacja pogodowa w Niemczech. W Alpach Bawarskich zagrożenie lawinowe jest mniejsze niż w piatek, chociaż nadal wysokie. Jednak meteorolodzy ostrzegają, że spodziewane opady deszczu znowu pogorszą sytuację.

dl2sbzg

W piątek na północy kraju silny wiatr powyrywał drzewa, pozrywał dachówki. W Bawarii drzewa łamały się pod ciężarem śniegu. Wiele dróg było zablokowanych. Gołoledź sparaliżowała ruch na drogach.

Burza i towarzyszący jej silny wiatr powyrywał w Berlinie i Jenie drzewa. W Nordrhein-Westfalen wystąpiły kilkugodzinne utrudnienia w dostawie prądu, gdyż drzewa upadły na przewody elektryczne.

Gołoledź była przyczyną poważnego wypadku na autostradzie A-9. Dwie osoby zgineły, 3 zostały ranne. Dwa pasy były nieprzejezdne. Trasa A-7 była zablokowana przez kilka godzin z powodu roztopionego śniegu, który uniemożliwiał jazdę.

W Austrii natomiast w sobotę nadal panuje wysokie zagrożenie lawinowe. W krajach: Salzburgu, Vorarlbergu i w niektórych częściach Tyrolu meteorolodzy ogłosili czwarty stopień zagrożenia.

W ostatnich dniach zginęło trzech narciarzy. Zostali zasypani przez lawiny, które spowodowali, zjeżdżając po nieoznakowanych szlakach. Władze zaapelowały do narciarzy o ostrożność i trzymanie się oznakowanych tras. (aka)

dl2sbzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl2sbzg
Więcej tematów