Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka: 300 zabitych w ciągu ośmiu dni nalotów w Aleppo

Ok. 300 osób, w tym 87 dzieci, zginęło w ciągu ośmiu dni bombardowań prowadzonych przez syryjskie reżimowe siły powietrzne nad kontrolowanymi przez rebeliantów dzielnicami Aleppo oraz w prowincji - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszukiwania ofiar ocalałych z bombardowania
Poszukiwania ofiar ocalałych z bombardowania (AFP, Fot: Mohammed Al-Khatieb)
WP

Jak sprecyzowało obserwatorium, wśród ofiar śmiertelnych od 15 do 22 grudnia było 87 dzieci, 30 kobiet i 30 rebeliantów.

Według syryjskiej opozycji i organizacji pozarządowych reżim prezydenta Baszara al-Asada zdecydował się na naloty, aby złamać tamtejszych mieszkańców i podburzyć ich przeciwko rebeliantom. Źródła w służbach bezpieczeństwa powiedziały agencji AFP, że armia reżimowa uciekła się do nalotów z powodu braku sukcesów ofensywy lądowej; wysoka liczba ofiar wśród ludności wynika z tego, że pozycje rebeliantów znajdują się w sercu stref cywilnych.

Od lata 2012 roku Aleppo, w północno-zachodniej Syrii, jest podzielone na sektory rebeliantów i strefy pod kontrolą reżimu.

WP

Organizacja Human Rights Watch w sobotę podawała bilans ponad 200 zabitych od 15 do 18 grudnia, oceniając sytuację w Aleppo jako "katastrofalną".

Polub WP Wiadomości
WP
WP