Trwa ładowanie...
28-06-2016 19:20

Syryjski uchodźca zwrócił znalezioną w Niemczech fortunę

• 25-letni uchodźca z Syrii zdobył szacunek w niemieckim mieście Minden (Nadrenia Północna-Westfalia) po tym, jak uczciwie oddał znaleziony majątek
• Mężczyzna oddał spory, a jak na niego - ogromny - majątek w urzędzie ds. cudzoziemców

Syryjski uchodźca zwrócił znalezioną w Niemczech fortunęŹródło: AFP, fot: Philippe Huguen
d2se02s
d2se02s

Jak informują niemieckie media, Syryjczyk montował w przydzielonym mu mieszkaniu szafkę, którą podarowała mu jedna z organizacji charytatywnych. Okazała się, że w szafce była skrytka, w niej uchodźca znalazł 50 tysięcy euro oraz książeczki oszczędnościowe z wkładem wysokości ponad 100 tysięcy euro.

Młody Syryjczyk powiedział w rozmowie ze stacją Radio Westfalica: - Jestem muzułmaninem, a w Koranie Bóg, Allah i prorok Mahomet mówią nam, że powinniśmy postępować słusznie i że nie wolno nam brać niczego, co do nas nie należy.

Uchodźca poinformował urząd ds. cudzoziemców o znalezionej fortunie, urząd zgłosił sprawę policji, a ta przystąpiła do szukania właściciela pieniędzy. Rzeczniczka władz miejskich w Minden podkreśliła, że Syryjczykowi należy się znaleźne - co najmniej 4,5 tys. euro.

O postawie uchodźcy z najwyższym uznaniem wypowiada się policja, podkreślając, że zwrot tak wielkiej sumy jest czymś wyjątkowym.

d2se02s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2se02s
Więcej tematów