Trwa ładowanie...
d44hn5r

Syryjska opozycja chce się domagać na konferencji usunięcia Asada

Wysoki przedstawiciel opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej powiedział w Genewie, że jego ugrupowanie zażąda na rozmowach odsunięcia od władzy "przestępcy" prezydenta Baszara al-Asada. W środę w Montreux ma się zacząć konferencja ws. Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baszar al-Asad
Baszar al-Asad (AFP, Fot: Joseph Eid)
d44hn5r

Po przyjeździe do Szwajcarii sekretarz generalny Syryjskiej Koalicji Narodowej i członek grupy negocjacyjnej Badr Dżamus powiedział agencji Reuters, że delegacja jest tu po to, "aby stoczyć dyplomatyczną batalię o cele syryjskiej rewolucji i syryjskiego narodu".

- Nie zaakceptujemy niczego mniej, niż usunięcie przestępcy Baszara al-Asada, zmiany reżimu i rozliczenia morderców - powiedział Badr Dżamus.

Nawiązując do zdjęć udostępnionych przez fotografa - dezertera z syryjskiej armii - które mają być dowodem na wymordowanie przez reżim w Damaszku wielu tysięcy więźniów, Dżamus powiedział, że fotografie te potwierdzają, że ten reżim nie zasługuje na nic innego jak na stanięcie przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym (MTK) w Hadze.

Obserwatorzy nie wiążą z konferencją o nazwie Genewa 2 wielkich nadziei na zakończenie wojny domowej w Syrii.

Prezydent Asad podkreśla, że jedynym problemem do przedyskutowania powinna być walka z terrorystami, a to określenie, jak pisze Reuters, Asad odnosi do zwalczających go rebeliantów.

Zobacz również: Syryjski dezerter ujawnił zdjęcia 11 tysięcy zabitych więźniów.

d44hn5r

Podziel się opinią

Share
d44hn5r
d44hn5r
Więcej tematów