Trwa ładowanie...

Syria. Kilkanaście zabitych osób w bombardowaniu. Większość to dzieci

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka piętnaścioro dzieci i dwie kobiety zginęło w piwnicy jednej ze szkół, gdzie szukały schronienia podczas nalotu. Do tragedii doszło we Wschodniej Gucie w pobliżu Damaszku.

Share
Syria. Kilkanaście zabitych osób w bombardowaniu. Większość to dzieci
Źródło: PAP/EPA, fot: MOHAMMED BADRA
d1irvj5

Informację podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Wschodnia Guta jest jednym ostatnich obszarów w Syrii kontrolowanych przez rebeliantów.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła na początku marca jednomyślnie rezolucję wzywającą do ustanowienia "natychmiastowego" 30-dniowego rozejmu w Syrii m.in. w celu umożliwienia ewakuacji rannych ze Wschodniej Guty oraz udzielenia pomocy poszkodowanym. Jednak już po kilku godzinach ponownie rozpoczęły się tam walki.

Tragedia w Poznaniu. Dramatyczne relacje lokatorów kamienicy

Od ponad miesiąca trwa zmasowany atak syryjskich wojsk rządowych, wspieranych przez rosyjskie lotnictwo, na Wschodnią Gutę. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka siły reżimu Baszara el-Asada z siedzibą w Londynie kontrolują ponad 80 proc. jej terytorium.

Ludności brakuje żywności, wody pitnej, leków i środków opatrunkowych. W domach nie ma prądu. W ciągu ostatniego miesiąca w wyniku bombardowań zginęło tam ponad 1450 cywilów.

Źródło: theguardian.com

d1irvj5

Podziel się opinią

Share
d1irvj5
d1irvj5
Więcej tematów