Trwa ładowanie...
d12w2hf

Syria grozi ostrzałem ważnego lotniska w Izraelu. "Zrealizujemy swoje prawo do obrony"

Przedstawiciel Syrii w ONZ, Baszar Dżaafari, zapowiedział, że wojska syryjskie będą gotowe dokonać ostrzału na lotnisko Bena Guriona w Tel Awiwie w Izraelu, jeśli Rada Bezpieczeństwa nie zareaguje na ataki armii izraelskiej na Syrię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syria grozi ostrzałem ważnego lotniska w Izraelu. "Zrealizujemy swoje prawo do obrony"
Syria grozi ostrzałem ważnego lotniska w Izraelu. "Zrealizujemy swoje prawo do obrony" (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Pilettes (talk | contribs))
d12w2hf

Izrael ostrzelał syryjskie lotnisko. Twierdzi, że chce wyprzeć z Syrii Iran

W niedzielę wojska Izraela dokonały nalotu na lotnisko w Damaszku, stolicy Syrii. Swoje działania tłumaczą próbą likwidacji pozycji sił Iranu w tamtym rejonie oraz odpowiedzią na strzały na Wzgórza Golan dokonywanych przez wojska irańskie. Zginęło wówczas czterech syryjskich żołnierzy.

- Ignorują zdrowy rozsądek. Syria jest suwerennym krajem. Ostatni nalot jest rażącym naruszeniem wszystkich norm prawa międzynarodowego - ocenił niedzielny atak Izraela Franc Klincewicz, członek Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji. Rosjanie niedawno dostarczyli do Syrii nową broń rakietową. Syryjscy żołnierze na razie uczą się obsługi nowego systemu obrony powietrznej.

d12w2hf

Z kolei Benjamin Netanjahu, premier Izraela, zapowiedział, że jego wojska "nie zaprzestaną wypierania Iranu z Syrii".

Syria odpowiada. "Jeśli Izrael nie zaprzestanie ataków, zrealizujemy swoje prawo do obrony"

Ministerstwo spraw zagranicznych Syrii regularnie zwraca się do ONZ i Rady Bezpieczeństwa z prośbą o reakcję w sprawie działań Izraela. W przeciwnym wypadku sami dokonają nalotów. Celem ma być lotnisko Bena Guriona w Tel Awiwie, najważniejszy port lotniczy w Izraelu (obsługuje około 15 milionów pasażerów i ponad 100 tysięcy lotów rocznie).

- Albo przyszedł czas, by Rada Bezpieczeństwa podjęła działania, niezbędne do zaprzestania regularnych izraelskich ataków na syryjskie terytoria, albo Syria będzie musiała zwrócić uwagę tych, którzy wywołują wojny w tej radzie, realizując swoje prawo do obrony i odpowiedzieć symetrycznie na izraelski ostrzał międzynarodowego lotniska w Damaszku, atakując lotnisko Tel Awiwu - powiedział Baszar Dżaafari, Przedstawiciel Syrii w ONZ.

d12w2hf

Podziel się opinią

Share

d12w2hf

d12w2hf
Więcej tematów