Trwa ładowanie...

Synoptycy ostrzegają: ulewne deszcze i silny wiatr. Alert pogodowy dla wielu województw

Na terenie całego kraju aura stała się jednoznacznie jesienna. Nad całą Polską zawisły chmury, które przyniosą ulewne deszcze w wielu regionach, a lokalnie nawet burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystawił alert dla północnych i południowych województw zagrożonych podniesieniem się poziomu wód. Temperatura również będzie miała charakter jesienny, dlatego z domu wychodzimy dziś ciepło ubrani.

Synoptycy ostrzegają: ulewne deszcze i silny wiatr. Alert pogodowy dla wielu województwŹródło: Twitter, fot: @Piotr_Meissner
d2ey543
d2ey543

Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy. Największe opady będą występować na całym wybrzeżu, na Mazowszu oraz na południu w województwach śląskim i świętokrzyskim. Na pozostałych obszarach opady będą miały charakter przelotny.

Temperatura maksymalna sięgać będzie od ok. 12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do 18 stopni na południu i zachodzie.

W całej Polsce będzie wietrznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego. Tam można spodziewać się intensywnych opadów deszczu, a wiatr osiągnie w porywach nawet do 80 km/h oraz . Gorzej będzie tylko w województwie mazowieckim - synoptycy przewidują w tym regionie jeszcze intensywniejsze opady, których prognozowana wysokość sięgać będzie od 40 mm do 55 mm, a lokalnie nawet 70 mm.

W wyniku intensywnych opadów deszczu, w wielu regionach Polski podniesie się także poziom wody. IMGW wystawiło alert drugiego stopnia dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i śląskiego. Nieco mniejsze zagrożenie występować powodzią wystąpi w województwie świętokrzyskim.

Źródło: pogodynka.pl

d2ey543
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ey543
Więcej tematów