Trwa ładowanie...

Syn Jarosława Gowina rozczarowany PiS. Daje dobrą radę Kindze Dudzie

Ziemowit Gowin, 28-letni syn wicepremiera Jarosława Gowina, wicepremiera udzielił wywiadu, w którym tłumaczy, dlaczego jest rozczarowany polityką Prawa i Sprawiedliwości. - PiS kreował się na partię ideową, która zniszczy nepotyzm i wprowadzi "prawdziwe" rządy prawa, a tu się okazuje, że jest nepotyzm, że PiS skupia się przede wszystkim na partii i Kaczyńskim - powiedział.

Share
Ziemowit Gowin, 28-letni syn wicepremiera Jarosława Gowina, często nie zgadza się z ojcem w sprawach polityki
Ziemowit Gowin, 28-letni syn wicepremiera Jarosława Gowina, często nie zgadza się z ojcem w sprawach politykiŹródło: Jacek Szydlowski / Forum, fot: RM, Jacek Szydlowski / Forum
dofqzhk

Ziemowit Gowin zwierza się "Gazecie Wyborczej", że w sprawie polityki często ma inne zdanie niż ojciec. Choć ludzie przypisują mu poglądy wicepremiera i traktują, jakby był działaczem partii Porozumienie. Również Kindze Dudzie doradzałby życie według własnych zasad.

Powinna się zastanowić, "czy to, co robi, jest zgodne z jej przekonaniami i czy słuszne według niej samej". - Jeżeli tak, to ma pełne prawo, ale jeśli robi to ze względu na presję rodziny, to zachęcałbym do życia według własnych zasad - powiedział Ziemowit Gowin.

Nie wziąłby pracy za protekcją ojca

Syn wicepremiera oświadczył, że wyśmiałby każdego, kto zaproponowałby mu stanowisko w spółce skarbu państwa. Jego zdaniem państwowe spółki w ogóle nie powinny istnieć. Zaprzeczył, że kiedykolwiek korzystał z protekcji ojca.

dofqzhk

Obecnie pracuje jako doktorant na Wydziale Filozoficznym UW i jest wykładowcą. Wcześniej pracował m.in. w teatrze, dorabiał jako freelancer, pisząc czy tłumacząc. Pracował też w kasie jednego z warszawskich teatrów na pół etatu i po odliczeniu kosztów wynajmu pokoju na życie zostawało mu 600 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Morawiecki będzie rządził Jarosławem Kaczyńskim? Dosadna odpowiedź Jarosława Gowina

Ziemowit Gowin ostro o PiS

W rozmowie z dziennikiem wyjaśnia powody rozczarowania działaniami partii Prawo i Sprawiedliwość. przypomnijmy, media często podchwytywały jego krytyczne komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych.

- Uderza mnie, że PiS kreował się na partię ideową, która zniszczy nepotyzm i wprowadzi „prawdziwe” rządy prawa, a tu się okazuje, że jest nepotyzm, że PiS skupia się przede wszystkim na partii i Kaczyńskim. Widać to doskonale w braku strategii i planów rządu w związku z epidemią. (...) nie ma żadnego planu na Polskę. Jestem w szoku, że ci ludzie nie mają żadnych zasad. Nie mogę pojąć, jakim cudem niektórzy z nich nie mają wstydu - powiedział Ziemowit Gowin.

dofqzhk

Syn wicepremiera nie popiera "polityki rozdawnictwa" rządu, bo oznacza zwiększenie biurokracji, podniesienie podatków lub wprowadzenie nowych. Dlatego, gdyby miał dziecko, nie złożyłby wniosku o 500+.

- Sądzę, że nieodpowiedzialnością jest decydowanie się na dziecko, kiedy samodzielnie nie jest się w stanie zapewnić mu bytu i liczy się na wsparcie państwa, które może się nagle, na mocy jednej decyzji rządu, zakończyć - wyjaśnił Ziemowit Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dofqzhk

Podziel się opinią

Share
dofqzhk
dofqzhk
Więcej tematów