Trwa ładowanie...
d2mo6qv

Syberia autonomiczną republiką? Mają już dość Moskwy

W niedzielę w Nowosybirsku odbył się marsz zwolenników... federalizacji Syberii pod hasłem "Dość karmienia Moskwy! Zebrało się kilkadziesiąt osób, które głośno domagały się stworzenia autonomicznej republiki Syberii - informuje tvrain.ru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syberia autonomiczną republiką? Mają już dość Moskwy
(Fot: vk.com)
d2mo6qv

Jak argumentują zwolennicy federalizacji, wydzielenie w ramach Rosji republiki syberyjskiej pozwoli na sprawiedliwszy podział środków między budżetem federalnym i miejscowym oraz wprowadzenie systemu ulg dla osób mieszkających w trudnych warunkach klimatycznych.

Odwołując się do zapisów rosyjskiej konstytucji, inicjatorzy utworzenia republiki chcą też większej niezależności miejscowych władz od organów federalnych.

Mer Nowosybirska dwukrotnie odmówił zgody na organizację marszu z powodu "potrzeby zapewnienia stabilności porządku konstytucyj­ne­go, integralności terytorialnej i suwerenności Federacji Rosyjskiej." Jego organizatorzy zmienili więc nazwę: na marsz dla nienaruszal­no­ści porządku konstytucyj­ne­go.

Marsz się odbył, co więcej, nie tylko w Nowosybirsku. Niestety, jego organizatorzy zostali zatrzymani przez milicję. Kilku ma zarzut kradzieży... telefonów komórkowych, inni zakłócania porządku publicznego.

d2mo6qv

Podziel się opinią

Share

d2mo6qv

d2mo6qv
Więcej tematów