Trwa ładowanie...
d28lfsy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Świńska głowa przed biurem Angeli Merkel w Stralsundzie

• Znaleziono zwierzęcą głowę z obraźliwym napisem - podała policja
• Napis skierowany był przeciwko Merkel, zostało wdrożone śledztwo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (PAP/EPA, Fot: Gregor Fischer)
d28lfsy

Nieznani sprawcy podrzucili pod drzwi biura kanclerz Angeli Merkel w Stralsundzie świńską głowę z obraźliwym napisem - podała agencja dpa. Patrol policji odkrył zwierzęcą głowę rano podczas rutynowej kontroli.

Obraźliwy napis skierowany był przeciwko Merkel - podała policja odmawiając ujawnienia szczegółów. Zostało wdrożone śledztwo.

Straslund to położone nad Bałtykiem miasto, które należy od 1990 roku do okręgu wyborczego Merkel. Działaczka CDU zdobywała dotychczas w tym okręgu bezpośredni mandat do Bundestagu.

Liberalna polityka migracyjna szefowej niemieckiego rządu doprowadziła do spadku jej popularności, szczególnie na wschodzie Niemiec - w byłej NRD, gdzie wielu obywateli uważa napływ imigrantów za zagrożenie.

Podczas manifestacji przeciwko jej polityce kanclerz nazywana jest "zdrajczynią narodu".

d28lfsy

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d28lfsy

d28lfsy
Więcej tematów