Trwa ładowanie...
d2rb4ho
d2rb4ho

Święto Niepodległości pod specjalnym nadzorem

Władze Waszyngtonu zapewniły turystów, przybywających do miasta na tradycyjne obchody Święta
Niepodległości USA - 4 lipca - iż mimo ostrzeżeń na temat ataków terrorystycznych, sytuacja znajduje się pod kontrolą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2rb4ho

Do Waszyngtonu na lipcowe obchody przyjeżdżają zazwyczaj setki tysięcy ludzi, zarówno z zagranicy jak i z całej Ameryki.

Służby, odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście, zapewniają, iż środki, jakie zostały podjęte, gwarantują bezpieczny przebieg uroczystości Dnia Niepodległości.

Musimy mieć jednak wszyscy otwarte oczy - ostrzegła szefowa policji Teresa Chambers. Odpowiedzialny za bezpieczeństwo na Kapitolu Terrence Gainer dodał: Zostawcie nam wszelkie obawy. Mamy doskonały wywiad, dzielimy się informacjami a na miejscu mamy najlepszych ludzi.

d2rb4ho

Zarówno Cahmbers jak i Gainer apelowali jednak także do uczestników uroczystości o zachowanie czujności.

W czwartek nad bezpieczeństwem uczestników waszyngtońskich obchodów czuwać będzie ponad dwa tysiące policjantów. Na obszarze 121 hektarów, gdzie odbędzie się parada i występy, rozmieszczono 24 punkty kontroli. Cały teren reprezentacyjnej waszyngtońskiej esplanady Mall otoczony jest już podwójnym rzędem barier.

Jak ujawnia w środowym wydaniu dziennik "Washington Post", na miejscu rozmieszczono również kamery najnowszej generacji.

The Mall wiedzie do Kapitolu. Centralnym punktem wielkiej esplanady, miejsca narodowych manifestacji i uroczystości państwowych, jest potężny obelisk Jerzego Waszyngtona. Również 4 lipca odbędą się tam obchody narodowego święta. Na koncert i pokaz sztucznych ogni przyjdą setki tysięcy ludzi.

We wtorek Departament Stanu USA ostrzegł po raz kolejny przed grożącymi Amerykanom akcjami terrorystycznymi. Także FBI szykowała się do ewentualnych zamachów w dzień amerykańskiego święta. FBI wezwała wszystkie stanowe agencje odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli do stanu gotowości przed 4 lipca. (mag)

d2rb4ho

Podziel się opinią

Share

d2rb4ho

d2rb4ho
Więcej tematów