Trwa ładowanie...
d2adhjn

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Warszawie

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Warszawie będą toczyły się w kilku miejscach równocześnie. W programie znalazły się m.in. Niepodległa do Hymnu, Festiwal Niepodległa oraz Marsz Niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Warszawie będą zróżnicowane. Głównymi wydarzeniami będzie Marsz Niepodległości oraz Festiwal Niepodległa.
Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Warszawie będą zróżnicowane. Głównymi wydarzeniami będzie Marsz Niepodległości oraz Festiwal Niepodległa. (iStock.com)
d2adhjn

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Warszawie – koncerty i lekcja historii

Święto niepodległości 11 listopada w Warszawie upłynie pod znakiem jednoczenia narodu oraz przekazywania najmłodszym wiedzy na temat wydarzeń sprzed 100 lat. Święto niepodległości w tym roku rozpocznie się o godzinie 9 mszą świętą w Świątyni Opatrzności Bożej. Udział w niej zadeklarował prezydent Andrzej Duda. Następnie o godzinie 12 rozpoczną się oficjalne państwowe obchody Święta Niepodległości. W godzinach 12-13 na Placu Piłsudskiego będzie miała miejsce uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza, w której również udział weźmie Andrzej Duda. Następnie obchody Święta Niepodległości przeniosą się na Krakowskie Przedmieście, gdzie rozpocznie się Festiwal Niepodległa.

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Warszawie – Festiwal Niepodległa

W Święto Niepodległości na Krakowskim Przedmieściu będzie można wziąć udział w Festiwalu Niepodległa. W ramach tego wydarzenia uczestnicy mogą udać się w podróż historyczną dwiema wyznaczonymi ścieżkami.

d2adhjn

Trasa biała będzie skupiała się na tradycji oraz kulturze naszego kraju. Na kolejnych przystankach zwiedzający będą mogli obcować z polską muzyką oraz kinematografią. Podczas zwiedzania nie zabraknie również rodzimej kuchni.

Trasa czerwona poświęcona będzie sześciu twórcom powojennej Polski, dzięki którym możemy obchodzić Święto Niepodległości. Jej bohaterami będą Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński oraz Wojciech Korfanty.

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Warszawie – Niepodległa do Hymnu

Polacy Święto Niepodległości będą obchodzić również poprzez uczestnictwo w akcji Niepodległa do Hymnu. Polega ona na uroczystym odśpiewaniu polskiego hymnu w samo południe. Na stronie niepodlegla.gov.pl można sprawdzić jakie miasta w Polsce i na świecie zaangażowały się w tą akcję.

d2adhjn

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Warszawie – Marsz Niepodległości

W Święto Niepodległości po wielu zamieszaniach odbędzie się również Marsz Niepodległości. Jego trasa będzie przebiegała Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca, a na koniec maszerujący wejdą na Błonia Stadionu Narodowego.

d2adhjn

Podziel się opinią

Share

d2adhjn

d2adhjn
Więcej tematów