Trwa ładowanie...
d1d9zkc

„Świetnie!” Paweł Kukiz ironizuje o sukcesach zawodowych Małgorzaty Sadurskiej

- Brak przyzwoitości - tak lider Kukiz’15 Paweł Kukiz skomentował informacje o wejściu byłej szefowej Kancelarii Prezydenta Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU Życie. Czy da się coś z tym zrobić? – Możemy sobie tylko pogadać – stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Świetnie!” Paweł Kukiz ironizuje o sukcesach zawodowych Małgorzaty Sadurskiej
(WP.PL)
d1d9zkc

Choć Kukiz nie ukrywał rozczarowania tym, że Prawo i Sprawiedliwość to „partia nepotystów”, przyznał, że Platforma Obywatelska też. – Ciśnienie powinno mi skakać od 1989 r. Od 1945 r. właściwie mamy do czynienia z taką praktyką – powiedział w Polsat News.

Na informację o tym, że Sadurska jest nie tylko w zarządzie PZU, ale też w PZU Życie, zareagował ironicznie. – Świetnie – powiedział. Jak podkreślił, to kolejny przykład na patriokrację, zatrudnianie wiernych towarzyszy partyjnych.

Zobacz też: Teraz k...a my - reaktywacja. Nepotyzm w PiS

- Tak samo było z Gradem – dodał. Przypomnijmy, że były minister skarbu zrezygnował z bycia posłem i przeszedł do państwowej spółki.

d1d9zkc

Reformy PiS

Kukiz odniósł się też do decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa jest niezgodna z konstytucją. Zdaniem lidera Kukiz’15 to nie wyrok, ale raczej opinia TK. - To jest wszystko polityczna gra – ocenił.

Skomentował też swój ostatni wpis na Facebooku w Dzień Uchodźcy. Czytamy tam: - 20 czerwca 2025, Gdańsk: młodzi Szwedzi oczekują na kartę uchodźcy przed imigrantami. Do tekstu dołączone zostało zdjęcie tłumu młodych ludzi.

Powiedział, że za chwileczkę rodowici obywatele państw Europy Zachodniej będą uciekać , bo przyjmowani będą niezidentyfikowani ludzie. Dlatego jego zdaniem referendum powinno być jak najszybciej rozpisane. Wystosował przy tym apel do PiS. – Pomóżcie nam dozbierać podpisy.

Na koniec mówił o referendum ws. edukacji. Stwierdził, że PiS i tak zrobi, co chce. - Durna ordynacja, durny ustrój – podsumował.

Źródło: Polsat News/WP

d1d9zkc

Podziel się opinią

Share
d1d9zkc
d1d9zkc
Więcej tematów