WP

Święta na drogach: 18 zabitych, setki pijanych kierowców

Bilans dwóch pierwszych świątecznych dni jest tragiczny. Tylko w piątek i sobotę w 166 wypadkach zginęło 18 osób. Wielu kierowców nadal siada za kółko po wypiciu alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święta na drogach: 18 zabitych, setki pijanych kierowców
(Fotolia, Fot: fotolia)
WP

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę na polskich drogach doszło do 166 wypadków. Zginęło w nich 18 osób, 186 zostało rannych. Policja zatrzymała setki pijanych kierowców. - W tych dniach było to blisko 550 nietrzeźwych kierujących - poinformował tvn24.pl Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

W analogicznym okresie świąt w ubiegłym roku doszło do 142 wypadków. Bilans zabitych był taki sam - 18 osób. Rannych zostało 179 osób.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę w 2016 roku policja zatrzymała 510 pijanych kierowców czyli liczba tych, którzy jeżdżą "na podwójnym gazie" jest w tym roku trochę wyższa niż rok wcześniej.

WP

Policja apeluje, żebyśmy - zanim wsiądziemy za kierownicę - upewnili się, czy jesteśmy w stanie prowadzić auto. Zbadać możemy się na komisariacie, w komendzie policji lub możemy poprosić o to patrol policji, który jest wyposażony w urządzenie do badania trzeźwości. - Z całą pewnością nikt takiego badania nie odmówi. Jest ono bezpłatne - stwierdził Marciniak.

Źródło: tvn24.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP