Trwa ładowanie...

Świecko. Straż Graniczna zatrzymała sześciu Irakijczyków

Do Niemiec próbowało wjechać sześcioro Irakijczyków, w tym troje dzieci. Wszyscy podróżowali oplem astrą, którą kierował Syryjczyk.

Share
Świecko. Straż Graniczna zatrzymała sześciu Irakijczyków
Źródło: WP.PL, fot: Małgorzata Jaworska
d1xx28i

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali w sobotę sześcioro Irakijczyków, który próbowali nielegalnie wjechać do Niemiec.

Jak informuje Straż Graniczna, cudzoziemcy posiadali przy sobie dokumenty potwierdzające złożenie na Litwie wniosków o udzielenie im ochrony międzynarodowej. Dokumenty pozwalały im na pobyt na terenie Litwy, ale nie uprawniały do przekraczania granicy i pobytu w innych państwach Unii Europejskiej.

Jednak Irakijczycy, nie czekając na zakończenie postępowania na Litwie, próbowali wjechać do Niemiec. Pomagał im w tym 32-letni Syryjczyk, który miał litewski dokument podróży oraz kartę pobytu.

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Irakijczykom przedstawiono już zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Wszyscy się do tego przyznali i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz karze grzywny. Decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach, Irakijczycy do czasu przekazania ich Litwie będą przebywać w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

d1xx28i

Zarzut usłyszał też wiozący ich Syryjczyk. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz karze grzywny.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1xx28i

Podziel się opinią

Share
d1xx28i
d1xx28i
Więcej tematów