Trwa ładowanie...
d4c4i4b

Świecko. Straż Graniczna zatrzymała sześciu Irakijczyków

Do Niemiec próbowało wjechać sześcioro Irakijczyków, w tym troje dzieci. Wszyscy podróżowali oplem astrą, którą kierował Syryjczyk.
Share
Irakijczycy próbowali wjechać do Niemiec
Irakijczycy próbowali wjechać do NiemiecŹródło: WP.PL, Fot: Małgorzata Jaworska
d4c4i4b

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali w sobotę sześcioro Irakijczyków, który próbowali nielegalnie wjechać do Niemiec.

Jak informuje Straż Graniczna, cudzoziemcy posiadali przy sobie dokumenty potwierdzające złożenie na Litwie wniosków o udzielenie im ochrony międzynarodowej. Dokumenty pozwalały im na pobyt na terenie Litwy, ale nie uprawniały do przekraczania granicy i pobytu w innych państwach Unii Europejskiej.

Jednak Irakijczycy, nie czekając na zakończenie postępowania na Litwie, próbowali wjechać do Niemiec. Pomagał im w tym 32-letni Syryjczyk, który miał litewski dokument podróży oraz kartę pobytu.

d4c4i4b

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Irakijczykom przedstawiono już zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Wszyscy się do tego przyznali i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz karze grzywny. Decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach, Irakijczycy do czasu przekazania ich Litwie będą przebywać w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Zarzut usłyszał też wiozący ich Syryjczyk. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz karze grzywny.

d4c4i4b

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4c4i4b

Podziel się opinią

Share
d4c4i4b
d4c4i4b
Więcej tematów