Trwa ładowanie...
d3s2a5i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Świdnica wysyła dary na Ukrainę pod hasłem "Wyślij tira na złość Putinowi"

Samorząd Świdnicy (Dolnośląskie) wyśle dary dla ukraińskiego Iwano-Frankowska - odzież, pościel, grzejniki i przybory szkolne. Samorządowcy nazwali akcję "Wyślij tira na złość Putinowi". Iwano-Frankowsk to partnerskie miasto Świdnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczenia po walkach na wschodzie Ukrainy
Zniszczenia po walkach na wschodzie Ukrainy (PAP/EPA, Fot: Roman Pilipey)
d3s2a5i

Jak powiedział rzecznik świdnickiego magistratu Stefan Augustyn, załadowana darami ciężarówka ruszy w stronę ukraińskiej granicy we wtorek.

- Przez dwa tygodnie udało się zebrać sześć tysięcy sztuk najbardziej potrzebnych rzeczy, o które poprosili nasi przyjaciele z zaprzyjaźnionego miasta. Jesteśmy bardzo wdzięczni świdniczanom i innym darczyńcom za ich hojność - dodał Augustyn.

Podkreślił, że świdniccy samorządowcy nazwali swoją akcję "Wyślij tira na złość Putinowi", by zachęcić w ten sposób również inne władze lokalne do wsparcia zaprzyjaźnionych samorządów na Ukrainie.

d3s2a5i

Poinformował, że na odzew nie trzeba było długo czekać, ponieważ partnerskie czeskie miasto Police, które współpracuje ze Świdnicą, zadeklarowało przekazanie darów do kolejnego transportu, który jest planowany jesienią.

W lipcu o pomoc poprosił mer Iwano-Frankowska Wiktor Anuszkewyczus - w mieście tym przebywa prawie tysiąc uchodźców ze wschodniej Ukrainy i z Krymu.

- Mer informował nas, że sytuacja materialna i życiowa uchodźców już teraz jest naprawdę trudna, a jesienią i zimą stanie się dramatyczna. Dlatego chcieliśmy jak najszybciej zebrać i wysłać pierwsze dary - dodał Augustyn.

Do akcji samorządowców przyłączyły się również miejscowe oddziały Caritas oraz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, jak i prywatni sponsorzy.

d3s2a5i

Podziel się opinią

Share

d3s2a5i

d3s2a5i
Więcej tematów