Trwa ładowanie...
d2palo5

Światowy Kongres Żydów krytykuje wypowiedź premiera Morawieckiego

- Mam nadzieję, że premier Morawiecki został błędnie zacytowany i może to wytłumaczyć - ocenił w poniedziałek szef Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald S. Lauder. Wiceminister Izraela stwierdziła, że słowa szefa rządu są "antysemickie" i "nieakceptowalne".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki mówił w Łodzi o "pośmiertnym zwycięstwie Hitlera"
Premier Mateusz Morawiecki mówił w Łodzi o "pośmiertnym zwycięstwie Hitlera" (East News, Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)
d2palo5

- Gdyby kiedykolwiek doszło do tej strasznej niesprawiedliwości, gdy zamieniony zostanie kat i ofiara, byłoby to pośmiertnym zwycięstwem Hitlera - stwierdził Morawiecki podczas konwencji PiS w Łodzi. Po tych słowach wielu publicystów, ale także polityków skrytykowało premiera.

Do sprawy odniosła się przedstawicielka ministerstwa spraw zagranicznych Izraela. - Uwagi polskiego premiera Mateusza Morawieckiego są antysemickie i nieakceptowalne - stwierdziła wiceszefowa izraelskiej dyplomacji Cippi Chotoweli w rozmowie z telewizją Channel 13 News.

Rekacja Światowego Kongresu Żydów

d2palo5

- Ta niechęć do uznania, że ofiary Holokaustu i ich potomkowie mają prawo do minimum materialnej sprawiedliwości, jest niefortunna - czytamy w oświadczeniu udostępnionym dla prasy przez WJC. Prezes Kongresu uznał, że uwaga premiera Morawieckiego, o ile została dokładnie przytoczona, jest "naganna", a także "skrajnie niepokojąca".

- Mam nadzieję, że premier Morawiecki został błędnie zacytowany i może to wytłumaczyć. W innym przypadku uczucia, które wyraził swymi słowami, można tylko uznać za godne potępienia i odrzucić - stwierdził Ronald S. Lauder. Dodał, że "jako wieloletni przyjaciel Polski i Polaków wzywam premiera Morawieckiego, by albo zaprzeczył, albo wycofał tę uwagę, która jest niezmiernie obraźliwa i całkowicie niezrozumiała".

d2palo5

Zobacz także: Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Od nowych inwestycji do Hitlera

Tydzień przed finishem kampanii wyborczej, Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Łodzi kolejną konwencję. Premier rozpoczął swoje wystąpienia od pochwał pod adresem Łodzi za "umiejętność przyciągania inwestorów". Wspomniał także o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, który, ma być "duża szansą także dla regionu łódzkiego". Na koniec prezes Rady Ministrów przeszedł do historii.

d2palo5

- Niemiecka działalność pozbawiła miliony ludzi mienia. Czy śmierć ma cenę? Czy można w jakikolwiek sposób handlować prawdą historyczną? - pytał Morawiecki. Po czym dodał, że "nie ma jego zgody aby Polska wypłacała komukolwiek odszkodowania za II wojnę światową".

- Gdyby kiedykolwiek doszło do tej strasznej niesprawiedliwości, gdy zamieniony zostanie kat i ofiara, byłoby to pośmiertnym zwycięstwem Hitlera - stwierdził Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d2palo5

Podziel się opinią

Share

d2palo5

d2palo5
Więcej tematów