Trwa ładowanie...
d4fyywv

Światowy Dzień Kota 2019. Kiedy wypada? Skąd wziął się pomysł na święto tych czworonogów?

Światowy Dzień Kota to coroczne święto obchodzone w lutym. Ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu codziennym człowieka. Sprawdź, kiedy wypada i skąd się wziął ten wyjątkowy dzień wąsatych czworonogów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światowy Dzień Kota 2019. Kiedy wypada? Skąd wziął się pomysł na święto tych czworonogów?
Światowy Dzień Kota 2019. Kiedy wypada? Skąd wziął się pomysł na święto tych czworonogów? (East News)
d4fyywv

Światowy Dzień Kota 2019 – kiedy wypada?

Światowy Dzień Kota przypada na 17 lutego. Tego dnia święto obchodzi się corocznie od 2006 r. w Polsce, a także we Włoszech od 1990 r. Jest to specjalny dzień, który ma zwrócić uwagę na znaczenie kotów w życiu codziennym człowieka. Ma również podkreślić istotę niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwić ludzi na trudną sytuację czworonogów.

Nie wszystkie koty na świecie jednak świętują swój dzień 17 lutego. W Wielkiej Brytanii Światowy Dzień Kota przypada na 8 sierpnia, w Stanach Zjednoczonych na 29 października, a w Rosji na 1 marca.

d4fyywv

Światowy Dzień Kota 2019 – skąd pochodzi pomysł na święto kotów?

Światowy Dzień Kota ma stosunkowo krótką tradycję. Dopiero w 1990 r. we Włoszech koty doczekały się własnego dnia.

W Polsce pojawiło się ono jeszcze później, czyli 19 lutego 2006 roku. W naszym kraju inicjatorami tego wydarzenia byli miesięcznik „Kot” oraz stowarzyszenie miłośników kotów Cat Club Łódź.

Pomysłodawca obchodów tego święta, Wojciech Albert Kurkowski, był głównym propagatorem akcji pomocy bezdomnych kotom o nazwie „Rasowce – dachowcom”. W trakcie jej trwania kluby felinologiczne zbierają dary dla bezdomnych zwierząt.

d4fyywv

W 2010 roku do obchodów dołączyły również Fundacja Viva! oraz TVP Warszawa. Zostały one patronatami Światowego Dnia Kota.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów