Trwa ładowanie...
ddzf3rg

Światełko do Nieba 2019. O której się odbędzie? Dlaczego WOŚP rezygnuje z fajerwerków?

Już 13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), który zwieńczy akcja Światełko do Nieba. W tym roku Warszawa rezygnuje z pokazu fajerwerków na rzecz pokazu laserów. Miasta w Polsce również starają się iść tą drogą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światełko do Nieba 2019. O której się odbędzie? Dlaczego WOŚP rezygnuje z fajerwerków?
Światełko do Nieba 2019. O której się odbędzie? Dlaczego WOŚP rezygnuje z fajerwerków? (WP.PL)
ddzf3rg

Światełko do Nieba - o której się odbędzie?

Dzień Finału WOŚP w każdym mieście okraszony jest koncertami, pokazami tanecznymi i wieloma innymi atrakcjami. Całą imprezę kończy efektowny pokaz pod nazwą Światełko do Nieba. Będzie miał on miejsce o godzinie 20:00. Pokaz potrwa kilka minut.

Światełko do Nieba - lasery zamiast fajerwerków

ddzf3rg

Tegoroczne Światełko do Nieba będzie pokazem laserów. Jerzy Owsiak apeluje do władz miast, w których będzie organizowany pokaz, żeby zrezygnować z fajerwerków na rzecz laserów, które nie wywołują hałasu i poczucia strachu u zwierząt.

W grudniu 2018 roku Owsiak podjął taką decyzję po konsultacji z obserwatorami WOŚP i rozważeniu wszystkich argumentów "za" i "przeciw". Zbiegło się to z ogłoszeniem przez Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, że stolica w Sylwestra nie zorganizuje oficjalnego pokazu fajerwerków.

- O godzinie 20 razem z naszym sponsorem przygotujemy nowe, mam nadzieję, że bardzo emocjonujące, ogniste, ale przyjazne dla wszystkich widowisko – zapowiadał Owsiak.

WOŚP prosi też, żeby samemu się zaangażować w ten happening. - "W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej fundacji.

ddzf3rg

Podziel się opinią

Share

ddzf3rg

ddzf3rg
Więcej tematów